Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.14 14:45

Užsienio reikalų ministerija ragina užsienyje likusius piliečius kuo skubiau grįžti į Lietuvą

Ignas Jačauskas, BNS 2020.03.14 14:45

Užsienio reikalų ministerija ragina užsienyje šiuo metu esančius Lietuvos piliečius kuo skubiau grįžti į Lietuvą ankstinant savo suplanuotas keliones.

Užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė BNS teigė, kad Lietuvos piliečiai raginami pasikeisti lėktuvo bilietus į anksčiausius įmanomus, kadangi valstybėms imantis vis griežtesnių priemonių valdant koronaviruso plitimą, galimybių grįžti vėliau gali nebelikti.

„Visiems, kurie turi skrydžius į Lietuvą kitą savaitę ar dar kitą savaitę, patariame bandyti juos keistis į ankstesnius ir ieškoti galimybės oro transportu grįžti į Lietuvą. Nes situacija kinta kiekvieną akimirką ir galimybių grįžti į Lietuvą lieka vis mažiau“, – sakė R. Jakilaitienė.

Penktadienį apie sienų uždarymą užsieniečiams dešimčiai dienų pranešė Lenkija, taip pat, vidaus reikalų ministerijos teigimu, tą patį padariusios Čekija, Slovakija, Vengrija ir Austrija.

Lietuvos URM primena, kad nuo penktadienio vakaro iki sekmadienio 18 val. Lietuvos laiku Lietuvos ambasados dešimtyje anksčiau į rizikos sąrašą įtrauktų valstybių registruoja piliečius, kurie turi problemų grįžti į Lietuvą.

„Vertinsime poreikį, kiek žmonių realiai neturi galimybės grįžti į Lietuvą. Taip pat šiuo metu gauname daug užklausų su uždaromomis valstybių sienomis, stengiamės visiems kiek įmanoma atsakyti“, – nurodė R. Jakilaitienė.

Lietuvos Vyriausybė šeštadienį pranešė atnaujinanti Europos Sąjungos vidinių sienų kontrolę su Latvija ir Lenkija. Pasak Vyriausybės, premjeras Saulius Skvernelis taip pat paprašė Lenkijos premjero Mateuszo Morawieckio užtikrinti galimybę Lietuvos piliečiams sudaryti sąlygas grįžti į Lietuvą per Lenkijos teritoriją. Lenkija sienas užsieniečiams užveria naktį iš šeštadienio į sekmadienį.

Pasaulyje registruota daugiau nei 145 tūkst. susirgimų COVID-19, 5,5 tūkst. žmonių mirė, beveik 72 tūkst. pasveiko. Lietuvoje iki šiol registruoti septyni koronaviruso atvejai.

Rizikingų valstybių, į kurias Lietuvos piliečiams rekomenduojama nevykti, sąraše yra Kinija, Honkongas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras, Italija, Prancūzija, Vokietija ir Ispanija, Islandija, Norvegija, Švedija, Austrija, Danija, Nyderlandai, Šveicarija, Egiptas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi