Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.14 14:23

Kretinga paskelbė instrukcijas dėl koronaviruso – numatė ir izoliavimosi vietą

LRT.lt 2020.03.14 14:23

Kretingos rajono savivaldybė skelbia aktualią informaciją, susijusią su koronaviruso grėsmėmis ir prevencija. Įstaigos raginamos teikti informaciją nuotoliniu būdu. Be to, numatyta ir izoliavimosi vieta. Kretingos rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos sprendimu, asmenys, kuriems būtina izoliuotis, tačiau jų gyvenamoji vieta neatitinka higienos sąlygų arba jie neturi galimybės izoliuotis, bus izoliuojami Nasrėnuose, buvusiuose senelių globos namuose.

Valstybės operacijų vadovo sprendimai:

Pavesti visoms valstybės ir savivaldybių institucijoms, įstaigoms ir organizacijoms maksimaliai teikti gyventojams aptarnavimo paslaugas nuotoliniu būdu, vengiant tiesioginio kontakto.

Daugiau informacijos čia.

Pavesti Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie Sveikatos apsaugos ministerijos užtikrinti visų atvykstančiųjų privalomą registravimą ir tikrinimą oro uostuose. Įpareigoti asmenis, parvykusius iš Italijos, Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos, Kinijos, Honkongo, Irano, Korėjos, Singapūro, Japonijos, izoliuotis namuose 14 dienų.

Daugiau informacijos čia.

Nuo 2020 m. kovo 13 d. uždrausti keleivių keliones į šias valstybes: Italiją, Prancūziją, Vokietiją, Ispaniją, Kiniją, Honkongą, Iraną, Korėją, Singapūrą, Japoniją.

Daugiau informacijos čia.

Įpareigoti Užsienio reikalų ministeriją ir Susisiekimo ministeriją pasirūpinti Lietuvos Respublikos piliečių pargabenimu į Lietuvos Respubliką iš šių valstybių: Italijos, Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos, Kinijos, Honkongo, Irano, Korėjos, Singapūro, Japonijos.

Daugiau informacijos čia.

Nuo 2020 m. kovo 13 d. įpareigoti Lietuvos Respublikos piliečius nutraukti keliones į šias valstybes: Italiją, Prancūziją, Vokietiją, Ispaniją, Kiniją, Honkongą, Iraną, Korėją, Singapūrą, Japoniją.

Daugiau informacijos čia.

Nuo 2020 m. kovo 13 d. stabdyti ugdymo ir vaikų priežiūros procesą ir švietimo veiklą visose švietimo įstaigose, dienos ir užimtumo centruose, rekomenduojant pasinaudoti mokinių atostogomis ir pasiruošiant taikyti ugdymo procesą nuotoliniu būdu.

Daugiau informacijos čia.

Uždrausti kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymą ir fizinį lankytojų aptarnavimą.

Daugiau informacijos čia.

Nuo kovo 13 d. 7.00 val. uždrausti visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje visus tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse organizuojamus sporto, kultūros, laisvalaikio, pramogų bei kitus renginius.

Daugiau informacijos čia.

Kretingos rajono savivaldybės priimti sprendimai:

Kretingos rajono savivaldybė taip pat primena, kad nuo kovo 13 d. iki kovo 27 d. yra sustabdytas ugdymo procesas Kretingos rajono mokyklose. Darželiai 2 savaitėms bus uždaromi nuo kovo 16 d.

Rekomendacijas tėveliams, kaip užtikrinti vaikų priežiūrą:

Plačiau apie tai čia.

Nuo kovo 13 d. Kretingos rajone uždrausti ir visi tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse organizuojami sporto, kultūros, laisvalaikio, pramogų bei kiti renginiai (leidžiama atvirose erdvėse organizuoti tik tokius renginius, kuriuose dalyvauja ne daugiau kaip 100 asmenų ir kuriuose galima užtikrinti ypatingas apsaugos sąlygas).

Taip pat uždraustas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas, uždrausta veikla vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose.

Kretingos rajono savivaldybė, reaguodama į Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimus dėl kooronaviruso (COVID-19) valdymo priemonių, ragina Kretingos rajono gyventojus kiek įmanoma dėl paslaugų teikimo kreiptis į savivaldybę ir savivaldybei pavaldžias įstaigas nuotoliniu būdu – telefonu ar el. paštu:

• Informacija ir kontaktai savivaldybės tinkalapyje: www.kretinga.lt

• Savivaldybės kontroliuojamų įmonių kontaktai čia.

• Viešųjų ir biudžetinių įstaigų kontaktai čia.

Vykdydami sprendimą valstybės ir savivaldybių institucijoms, įstaigoms ir organizacijoms maksimaliai teikti gyventojams aptarnavimo paslaugas nuotoliniu būdu ir vengiant tiesioginio kontakto, Kretingos rajono savivaldybės administracija leidžia savivaldybės administracijos darbuotojams, kuriems dėl darbo organizavimo ypatumų nėra būtinybės darbo funkcijas vykdyti darbo vietoje, iki kovo 27 d. dirbti nuotoliniu būdu.

Kretingos rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos sprendimu, asmenys, kuriems būtina izoliuotis, tačiau jų gyvenamoji vieta neatitinka higienos sąlygų arba jie neturi galimybės izoliuotis, bus izoliuojami Nasrėnuose, buvusiuose senelių globos namuose.

Koronaviruso karštoji linija – 1808. Skambinti į liniją galima visoje Lietuvoje, visą parą, nemokamai iš visų tinklų. Kilus klausimų dėl koronaviruso prevencijos Kretingos rajone, konsultaciją suteiks Kretingos rajono savivaldybės darbuotojos: Rasmina Beniušienė tel. +370 698 00234, el. p. rasmina.beniusiene@kretinga.lt; Zita Abelkienė tel. +370 612 48810, el. p. zita.abelkiene@kretinga.lt.

Dėl sustabdyto ugdymo proceso Kretingos rajone, UAB Kretingos autobusų parkas informuoja keleivius apie maršrutinių autobusų grafikų pasikeitimus nuo kovo 16 d.

Daugiau informacijos čia.

Asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ar turėjusių sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), izoliavimo namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje taisyklės

Kita aktuali informacija dėl viruso prevencijos čia.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi