Lietuvoje

2020.03.14 16:20

Ugniagesiai gelbėtojai 80 kartų vyko šalinti vėjo nuverstų medžių ir nutrauktų laidų

elektros Lietuvoje vis dar neturi apie 11 tūkst. gyventojų; atnaujinta 18.21
Ignas Jačauskas, BNS2020.03.14 16:20

Ugniagesiai gelbėtojai nuo šeštadienio ryto daugiau nei 80 kartų vyko šalinti vėjo nuverstų medžių ir nutrauktų elektros laidų.

Atnaujinta 18.21 val.

18 val. duomenimis, elektros Lietuvoje neturi virš 11 tūkst. namų ūkių. Daugiausia jų žemos 0,4 kV įtampos tinkle – Klaipėdos, Utenos ir Panevėžio regionuose.

Kaip BNS informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovai, iškvietimai užfiksuoti nuo 6 val. ryto iki 16 val. vakaro, apie sužalotus žmones, apgadintus pastatus ar kitą turtą nepranešama.

Pasak PAGD atstovų, daugiausia iškvietimų sulaukta Kauno, Alytaus, Vilniaus, Klaipėdos apskrityse.

Lietuvą talžęs ir masinius gedimus lėmęs 31 m/s uraganinis vėjas lėmė tai, kad iš viso apie 250 tūkst. Lietuvos namų ūkių buvo be elektros, ji šeštadienio popietę dar neatstatyta 27 tūkst. vartotojų.

Elektros Lietuvoje vis dar neturi apie 27 tūkst. gyventojų

Elektros Lietuvoje šeštadienio popietę vis dar neturi apie 27 tūkst. gyventojų, pranešė valstybės valdoma elektros skirstymo bendrovė ESO.

„Antrą parą intensyviai elektros tiekimo sutrikimus šalina daugiau nei 250 brigadų“, – rašoma įmonės pranešime.

Šeštadienio rytą be elektros buvo 37 tūkst. namų ūkių, o apie pietus jų buvo likę 36 tūkst.

Šeštadienio rytą per Lietuvą praūžė gūsingas vėjas, padarydamas naujos žalos žemos įtampos 0,4 kV elektros tinklui, dėl to skaičiuojama didelė gausa pavienių klientų gedimų.

Lietuvoje tokio masto gamtinio poveikio elektros tinklui, pasak ESO, nebuvo daugiau nei 15–20 metų.

Lietuvą talžęs ir masinius gedimus lėmęs 31 m/s uraganinis vėjas lėmė tai, kad iš viso apie 250 tūkst. Lietuvos namų ūkių buvo be elektros.

Paskutinį kartą tokio gūsingo vėjo sukelti masiniai elektros tinklo gedimai fiksuoti 2005 metais po uragano „Ervinas“ ir dar anksčiau – 1999 metais po „Anatolijaus“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.