Lietuvoje

2015.09.29 15:27

Prezidentei Seimas smogė antrą kartą

Birutė Vyšniauskaitė, LRT.lt2015.09.29 15:27

Seimas nepritarė jau antram prezidentės Dalios Grybauskaitės pasirinktam kandidatui į generalinio prokuroro postą. Už Kaišiadorių apylinkės teismo vadovę Editą Dambrauskienę balsavo 49 parlamentarai, 50 – prieš, 19 – susilaikė.

„Didžiausias E. Dambrauskienės privalumas – jos amžius ir grožis, o kaip specialistė ji dar tik formuojasi“, – po susitikimo su Kaišiadorių apylinkės teismo vadove ir pretendente į generalinio prokuroro postą pareiškė buvęs generalinis prokuroras ir Seimo vadovas, šiuo metu atstovaujantis Darbo partijai, Artūras Paulauskas.

Prieš slaptą balsavimą Seime už prezidentės kandidatę Generalinės prokuratūros vadovo postui užimti buvo kalbama, kad Darbo partijos vadovas Valentinas Mazuronis rekomendavo partijos frakcijai palaikyti šalies vadovės pasirinktą pretendentę.

Po susitikimo su E. Dambrauskiene kalbėdamas LRT.lt V. Mazuronis sakė dalyvavęs frakcijos posėdyje ir, pasak jo, iš trijų galimų sprendimų, kaip balsuoti už E. Dambrauskienę, pasirinko laisvą balsavimą. Kiti du sprendimai – balsuoti privalomai arba sutartinai – „darbiečių“ buvo atmesti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.