Lietuvoje

2020.03.14 08:32

Orai: šeštadienį pasirodys saulė, bet šilumos dar teks palaukti

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.03.14 08:32

Šeštadienio naktį per Lietuvą slinko nedidelis, bet aktyvius ir staigius orų pasikeitimus atnešęs ciklonas, sako Lietuvos Hidrometeorologijos tarnybos sinoptikas Tadas Kantautas.

Pirmoje nakties pusėje daug kur vyravo lietus, o artėjant rytui jį keitė sniegas ir šlapdriba. „Labai greitai keitėsi vėjo kryptis iš pietvakarių į šiaurės-vakarų, šiaurės“, – LRT RADIJUI sako sinoptikas.

Sustiprėjęs vėjas stipriausias buvo pietvakariniuose šalies rajonuose, gūsiai siekė iki 23 m/s, o Nidoje – 26m/s. „Daugelyje rajonų buvo sniego, didesnėje šalies dalyje susidarė bent plona sniego danga“, – sako sinoptikas.

Temperatūra naktį krito ir rytą siekia apie 0–3 laipsnius šalčio.

Šeštadienio rytą temperatūra taps neigiama ir rytiniuose šalies rajonuose, kur ligšiol buvo apie 1 laipsnis šilumos.

„Bent iki 10 val., tikėtina, kad visoje šalyje laikysis teigiama temperatūra, didesnėje šalies dalyje dar ir pasnigs, taigi, eismo sąlygos išliks sudėtingos“, – sako T. Kantautas.

Anot jo, šeštadienio dieną pasirodys pragiedruliai, švies saulė, kuri aptirpdys susiformavusį plikledį. „Šiandien krituliai bus jau trumpalaikiai“, – sako T. Kantautas.

Šeštadienio diena bus vėjuota, gūsiai sieks 15–20 m/s, šalčiai niekur nesitruks ir temperatūra sušils tik iki 0–4 laipsnių šilumos.

Sekmadienio naktį ir dieną stiprūs vėjai nurims, debesuotumas ir krituliai trauksis jau šeštadienio vakarą. O sekmadienio naktį kritulių beveik nebenumatoma, kai kuriuose Lietuvos rajonuose dar formuosis plikledis.

Temperatūra sekmadienio rytą nukris iki –3–8 laipsnių šalčio, pajūryje ji sieks 0–2 laipsnius šalčio.

„Sekmadienio dieną vyraus giedri, mažai debesuoti orai, kritulių nenumatoma“, – teigia sinoptikas. Sekmadienį vėjas bus nestiprus, vakarinės krypties. Temperatūra dieną sušils iki 3–7 laipsnių šilumos.

Ateinančios savaitės pradžioje į šalį plūstels šiltesni orai. Pirmadienio naktį dar galimos šalnos, temperatūra kris iki 0–4 laipsnių šalčio, tik pajūryje ji bus teigiama.

Pirmadienio dieną temperatūra sušils iki 6–10 laipsnių šilumos, bet kartu atkeliaus ir tankesni debesys. Pirmadienio dieną daug kur gali negausiai palyti.