Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.29 10:28

L. Linkevičius: vaikų apsaugai kariniuose konfliktuose reikia ypatingo dėmesio

ELTA 2015.09.29 10:28

Niujorke užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Jungtinių Tautų (JT) generalinio sekretoriaus specialiąja atstove vaikų ginkluotuose konfliktuose klausimais Leila Zerrougui. Pokalbio metu didžiausias dėmesys skirtas vaikų apsaugai kariniuose konfliktuose, taip pat atsakomybės už nusikaltimus prieš vaikus užtikrinimui.

„Tarptautinė bendruomenė turi dėti visas pastangas efektyviai apsaugoti vaikus nuo teroristinių ir ekstremistinių grupuočių išnaudojimo, taip pat surasti būdus užtikrinti pažeidėjų teisinę atsakomybę už tokius nusikaltimus“, – pabrėžė L. Linkevičius.

Ministras padėkojo JT generalinio sekretoriaus specialiajai atstovei už jos veiklą vertinant vaikų padėtį kariniuose konfliktuose ir bendradarbiavimą su JT Saugumo Tarybos sankcijų komitetais Jemenui ir Centrinės Afrikos Respublikai, kuriems šiuo metu pirmininkauja Lietuva.

Susitikimo metu atkreiptas dėmesys į konflikto Ukrainoje keliamą pavojų vaikams.

Pasak L. Linkevičiaus, antrus metus besitęsianti Rusijos agresija prieš Ukrainą tiesiogiai palietė 1,7 milijono šios šalies vaikų, iš kurių beveik du šimtai tūkstančių neteko namų ir buvo priversti bėgti iš konflikto zonos.

L. Zerrougui padėkojo Lietuvai už aktyvų darbą JT Saugumo Taryboje keliant vaikų apsaugos konfliktuose klausimą.

Civilių, ypač moterų ir vaikų, apsauga karinių konfliktų metu yra vienas iš Lietuvos narystės JT Saugumo Taryboje prioritetų. 2014–2015 metų laikotarpiui į JT Saugumo Tarybą išrinkta Lietuva aktyviai kelia vaikų ginkluotuose konfliktuose apsaugos klausimus, ypač kovos su smurtu prieš vaikus, vaikų karinio išnaudojimo, mokyklų naudojimo kariniams tikslams ir atsakomybės už šiuos nusikaltimus užtikrinimo klausimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi