Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.14 09:59

Seimo nariui Justui Džiugeliui koronavirusas nenustatytas

atnaujinta 09.59
LRT.lt 2020.03.14 09:59

Penktadienį parlamentaras Justas Džiugelis socialiniame tinkle pranešė, kad yra tiriamas dėl galimo užsikrėtimo koronavirusu. Šeštadienio ryte parlamentaras nuramino, kad mėginys dėl COVID-19 – neigiamas.

Nors penktadienį parlamentaras sakė, kad tyrimo rezultatus dėl koronaviruso sužinos vidurnaktį, tačiau šeštadienio ryte jis socialiniame tinkle paskelbė, jog ką tik gavo tyrimo rezultatus.

„COVID-19 nėra, o tą kitą virusą gydyti leido namuose“, – rašė parlamentaras.

Kaip penktadienį skelbė parlamentaras, užsitęsus peršalimo simptomams penktadienio rytą į J. Džiugelio namus atvyko medikai ir atliko tyrimus, kurie parodė, kad organizme yra virusas, tačiau kol kas nėra aišku, ar tai yra koronavirusas, todėl parlamentarui rekomenduota išsitirti dėl COVID-19.

„Į pagalbos centrą paskambinau 12 val., greitoji pagalba atvyko šiek tiek po 15 val. Medikai vilkėjo apsauginius kostiumus. Tiesa, vienas buvo suplyšęs, nes per mažas, tad, prieš įeidamas į namus, jį vilkėjęs vyras skyles užklijavo izoliacija“, – rašė jis.

Kaip toliau pasakojo J. Džiugelis, ligoninėje buvo paimtas kraujo mėginys, o jo rezultatai turėtų būti paskelbti vidurnaktį.

„Taigi, esant net menkiausiai abejonei ar simptomams, būtina laikytis karantino režimo. Ir man buvo dienų, kai, nukritus temperatūrai, galėjau važiuoti į darbą, tačiau suvokiau, kokį pavojų galiu kelti aplinkiniams. Šalia mūsų yra daugybė iš pirmo žvilgsnio tvirtų žmonių, kuriems kyla pavojus – galbūt jie serga astma, neseniai kovojo su vėžiu ar namuose rūpinasi garbaus amžiaus artimaisiais“, – priminė jis.

Seimo narys dėkoja gydytojams už pagalbą ir rūpestį.

LRT.lt primena, kad Šeštadienio rytą Lietuvoje nustatytas naujas koronaviruso atvejis Klaipėdoje. Jis patvirtintas jaunam studentui, kuris grįžo iš Danijos.

Penktadienį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino, kad Lietuvos nustatyti trys nauji koronaviruso atvejai – iš Madrido grįžusiai Ispanijos pilietei, iš Italijos grįžusiam kauniečiui ir iš Tenerifės grįžusiai klaipėdietei.

Nustačius šiuos atvejus, bendras koronaviruso infekcijos atvejų skaičius Lietuvoje išaugo iki septynių.

Dar anksčiau koronavirusas nustatytas šiaulietei ir kauniečių porai. Visi jie lankėsi Šiaurės Italijoje. Šie asmenys gydomi ligoninėse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi