Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.29 10:08

Lietuva užmezgė diplomatinius santykius su Vanuatu

LRT.lt 2015.09.29 10:08

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Vanuatu užsienio reikalų ministras Serge‘as Vohoras rugsėjo 28 dieną Niujorke pasirašė bendrąjį komunikatą dėl Lietuvos Respublikos ir Vanuatu Respublikos diplomatinių santykių užmezgimo, taip siekdami paskatinti abipusį šalių bendradarbiavimą, rašoma pranešime spaudai.

L. Linkevičius pažymėjo, kad Lietuvos apsisprendimą užmegzti santykius su šia šalimi nulėmė tai, kad Vanuatu užmezgė diplomatinius santykius su Gruzija, kartu pripažindama Gruzijos teritorinį vientisumą. Pasak Lietuvos diplomatijos vadovo, pagarba kitų valstybių suverenitetui ir sienų neliečiamybei yra kertiniai tarptautinių santykių principai.

Šių metų balandį per JT Vaikų fondą (UNICEF) Lietuva Vanuatu skyrė 10 tūkst. eurų humanitarinės pagalbos. Šalis kovo 13–14 dienomis smarkiai nukentėjo nuo tropinio ciklono, jos gyventojams stigo geriamojo vandens ir maisto, didelė dalis žmonių neteko būsto, buvo sugriauta infrastruktūra.

Vanuatu tapo 181 valstybe, su kuria Lietuva užmezgė diplomatinius santykius, tad Lietuva jau beveik baigia diplomatinių santykių užmezgimo su kitomis šalimis procesą. Jungtinių Tautų narėmis šiuo metu yra 193 pasaulio valstybės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi