Lietuvoje

2020.03.13 18:04

Rizikingų teritorijų sąrašas papildytas aštuoniomis valstybėmis

BNS 2020.03.13 18:04

Sveikatos apsaugos ministerija penktadienį skelbia į rizikingų dėl koronaviruso šalių sąrašą įtraukusi aštuonias naujas valstybes: Islandiją, Norvegiją, Švediją, Austriją, Daniją, Nyderlandus, Šveicariją ir Egiptą.

Anksčiau šiame sąraše jau buvo Kinija, Honkongas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras, Italija, Prancūzija, Vokietija ir Ispanija.

Visi keliautojai, grįžę iš viruso paveiktų teritorijų, turi registruotis užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje pateikiamą anketą bei 14 dienų sekti savo sveikatos būklę. Per šias 14 dienų rekomenduojama vengti socialinių kontaktų: nesilankyti viešose vietose, pagal galimybes nesinaudoti viešuoju transportu, stengtis laikytis ne mažiau kaip dviejų metrų atstumo nuo kitų žmonių, nesikviesti svečių į namus ir pan.

Tuo atveju, jei sveikatos stebėjimo metu išsivysto ligos simptomai (karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas), nurodoma nedelsiant skambinti nemokama karštąja linija 1808, pranešti apie susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų nurodymus.

Užsienio reikalų ministerija skelbia iki sekmadienio vykdanti Lietuvos piliečių, kurie neturi galimybių išvykti iš ypatingos koronaviruso rizikos šalių, registraciją.