Lietuvoje

2020.03.19 11:00

Signataras Sėjūnas: valdžia turi būti kontroliuojama, jausti spaudimą ir visuomenės pulsą

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.03.19 11:00

Signataras Algimantas Sėjūnas LRT TELEVIZIJOJE prisimena, kad į kovą už laisvę prieš tris dešimtmečius įsijungė visa tauta. Tiesa, dabar jis sako matantis demokratijos eroziją.

Kovo 11-osios Akto signataras sako, kad tautos siekimas būti laisva ir nepriklausoma valstybe yra labai galingas jausmas. Pasak jo, kelias į laisvę nebuvo lengvas. „Žinojau, kad bus bandoma mus sutriuškinti, kad bus bandoma panaudoti ekonominę blokadą, karinę agresiją. Visą tai turėjome atlaikyti“, – anuomet vyravusias nuotaikas prisimena A. Sėjūnas.

Pasak jo, gyvenimo lygis labai staigiai krito ir buvo daug problemų su įvairiomis prekėmis. „Buvo nemažai nepasitenkinimo ir bandymų Aukščiausiajai Tarybai priekaištauti, o kaip gi mes čia dabar ištversime“, – prisiminimais dalinasi Kovo 11-osios signataras.

Susitikimas su signataru – laidoje „Labas rytas, Lietuva“. Šis bei visi kiti reportažai – ir portale LRT.lt.

Signataras Algimantas Sėjūnas: žinojome, kad bus bandoma mus sutriuškinti, tačiau turėjome tą atlaikyti

Žiūrint į šią dieną, man skauda, neslepia A. Sėjūnas. „Aš matau demokratijos eroziją, – diagnozuoja jis. – Matau nedemokratinį daugumos valdymo įsigalėjimą. Matau, kad nelabai yra kreipiamas dėmesys į visuomenės nuomonę. Nėra valdžios bendravimo su visuomene.“

Tautai palinkėti reikia būti tvirtesnei, daugiau reikalauti iš valdžios, spausti ją, nenusiminti ir nebijoti pareikšti savo nuomonę.

Nepaisant to, anot signataro, mes turime ir labai daug pasiekimų. „Mes esame NATO nariai. Mes esame Europos Sąjungos (ES) nariai. Man atrodo, Lietuva dabar pergyvena auksinį amžių, – Lietuvos pasiekimais ir gerėjančiu gyvenimo lygiu džiaugiasi Nepriklausomybės Akto signataras. – Nėra karo, nėra maro, nėra bado. Tačiau visas tas (pasiektas gėris – LRT.lt) priklauso nuo mūsų žmonių.“

Valdžia turi būti kontroliuojama, jausti spaudimą ir visuomenės pulsą, tvirtina A. Sėjūnas.

„Man labai skauda, ir daugeliui labai skauda, kuomet miestuose masiškai yra kertami medžiai. Be jokios priežasties“, – nusivylimo neslepia signataras.

Matau, kad nelabai yra kreipiamas dėmesys į visuomenės nuomonę. Nėra valdžios bendravimo su visuomene.

Dabartiniams politikams jis sako norintis palinkėti doros, sąžinės ir įsiklausyti į žmonių bendruomenės balsus. Išgirsti juos. „O tautai palinkėti reikia būti tvirtesnei, daugiau reikalauti iš valdžios, spausti ją, nenusiminti ir nebijoti pareikšti savo nuomonę. Pareikšti ją atvirai ir prispausti valdžią“, – Lietuvos žmonėms linki Kovo 11-osios Akto signataras. A. Sėjūnas.

Parengė Vismantas Žuklevičius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.