Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.13 15:04

Teisėjų taryba rekomenduoja dalį teismų posėdžių organizuoti nuotoliniu būdu

BNS 2020.03.13 15:04

Teismų taryba rekomenduoja visose žodinio proceso tvarka nagrinėjamose bylose teismų posėdžius organizuoti naudojant nuotolinio vaizdo priemones arba juos atidėti dviem savaitėms.

Pasak teismų savivaldos institucijos, rekomendacija atidėti posėdį negalios, kai tai susiję su „būtinų proceso veiksmų atlikimu nagrinėjamose bylose“.

„Pavyzdžiui, dėl kardomosios priemonės – suėmimo skyrimo ar pratęsimo, vaiko paėmimo iš nesaugios aplinkos“, – rašoma penktadienį Teisėjų tarybos išplatintame pranešime.

„Esant būtinybei organizuoti teismo posėdžius žodinio proceso tvarka, pagal galimybes užtikrinti, kad tarp proceso dalyvių ir kitų byloje dalyvaujančių asmenų būtų ne mažesnis nei dviejų metrų atstumas, o posėdyje dalyvautų tik būtini asmenys“, – teigiama jame.

Taip pat rekomenduojama užtikrinti nuolatinį teismo posėdžių salių vėdinimą, darant ne trumpesnes kaip 15 minučių posėdžio pertraukas ne rečiau kaip kas valandą. Be kita ko, būtina laikytis visų valstybės ekstremalių situacijų operacijų centro priimtų sprendimų ir rekomendacijų.

Teisėjų taryba taip pat teismams rekomenduoja atidėti visus teismų savivaldos institucijų –komisijų, komitetų, darbo grupių – posėdžius ir kitus renginius, maksimaliai apriboti asmenų susipažinimą su bylomis teismo patalpose, teismo personalo fizinį kontaktą su lankytojais.

„Fizinį aptarnavimą taikyti tik tiek, kiek tai yra būtina proceso dalyvių teisėms užtikrinti“, – rašoma pranešime.

Taip pat Teisėjų taryba žmonėms, kurie kreipiasi į Lietuvos teismus įvairiais iškilusiais klausimais, siūlo tą daryti internetu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi