Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.13 15:00

Gydytojas: koronavirusu užsikrėtęs kaunietis slidinėjo Italijoje, tiriama ir jo sesuo

atnaujinta 16.39
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.03.13 15:00

Lietuvoje nustatyti trys nauji koronaviruso atvejai – Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje. Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis tikino, kad koronavirusu užsikrėtusi moteris grįžo iš Tenerifės salos su vyru, pastarasis izoliavosi. Kauno klinikinės ligoninės vadovas Albinas Naudžiūnas informavo, kad iš Italijos sugrįžęs, koronavirusu susirgęs kaunietis kurį laiką praleido su seserimi, kuri taip pat yra tiriama.

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas V. Janušonis spaudos konferencijos metu sakė, kad klaipėdietė į ligoninę buvo atvežta ketvirtadienį. Anot gydytojo, susirgusioji teigė, kad kontaktų su kitais žmonėmis ji esą neturėjo, tad daugiau koronaviruso atvejų veikiausiai pavyks išvengti.

„Ji atvežta vakar, atvežta patenkinamos būklės, sloguojanti, truputį karščiuojanti. Atlikti tyrimai, neseniai gautas atsakymas, kad moteris yra serganti (koronavirusu – LRT.lt).

Ji grįžo iš Tenerifės, tačiau grįžo per Barseloną, į Palangą. Kaip ji pati teigė, ji grįžo su vyru, vyras izoliavosi namuose, o ji, kaip pati teigė, kažkokių kontaktų neturėjo, tai tikimės, kad daug kontaktų turbūt nebus ir galbūt daugiau sergančiųjų žmonių nebus“, – spaudos konferencijos metu žurnalistams apie koronavirusu susirgusią moterį pasakojo V. Janušonis.

Jis patikslino, kad iš Palangos į Klaipėdą moteris su vyru atvyko automobiliu. V. Janušonis teigė neturintis informacijos, kaip jaučiasi koronavirusu susirgusios moters vyras. Anot V. Janušonio, pakeliui į Lietuvą moteris su vyru aplankė savo vaikus Barselonoje.

Gydytojo teigimu, šiuo metu moteris jaučiasi gerai, ji yra gydomas atskiroje palatoje.

V. Janušonis pasakojo, kad moteris į Lietuvą sugrįžo kovo 9 d., iš karto pasijuto prastai, bet į medikus kreipėsi kovo 12 d. Anot jo, moteriai yra iki 50-ties metų.

„Šiuo metu jai pavojaus nėra, bet žinote, kad medicinoje situacija gali greitai keistis“, – teigė gydytojas.

Laukia atsakymų dėl 13-kos mėginių

V. Janušonio teigimu, šiuo metu 13 mėginių dėl galimo užsikrėtimo koronavirusu yra išsiųsti į Vilnių tyrimams. Tiesa, pasak jo, tyrimams yra pasiruošusi ir Klaipėdos universitetinė ligoninė.

Anot gydytojo, Klaipėdos universitetinėje ligonėje paruoštos 30 vietų užsikrėtusiųjų koronavirusu gydymui. Anot jo, ruošiamos papildomos vietos, tad ligoninėje galės būti hospitalizuoti 60 koronavirusu susirgę asmenys, o esant reikalui, bus paruošta ir daugiau vietų – iki 200.

V. Janušonis ragino klaipėdiečius nepanikuoti, ligoninės personalas, anot jo, yra pasiruošęs ir galimiems kitiems koronaviruso atvejams.

„Nustatėme papildomų apmokėjimus personalui“, – teigė gydytojas.

Jis neslėpė manantis, kad savaitgalį į ligoninę dėl galimo susirgimo koronavirusu kreipsis ir daugiau žmonių.

Lietuvoje fiksuoti 6 koronaviruso atvejai

Penktadienį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino, kad Lietuvos nustatyti trys nauji koronaviruso atvejai – iš Madrido grįžusiai Ispanijos pilietei, iš Italijos grįžusiam kauniečiui ir iš Tenerifės grįžusiai klaipėdietei.

Nustačius šiuos atvejus, bendras koronaviruso infekcijos atvejų skaičius Lietuvoje išaugo iki šešių.

Anksčiau koronavirusas nustatytas šiaulietei ir kauniečių porai. Visi jie lankėsi Šiaurės Italijoje. Šie asmenys gydomi ligoninėse.

Kaunietis slidinėjo Italijoje

Kauno klinikinės ligoninės generalinis direktorius Albinas Naudžiūnas penktadienį spaudos konferencijos metu pranešė, kad praėjusią parą į ligoninę kreipėsi apie 40 žmonių, 20 – kreipėsi dėl galimo koronaviruso ir vienam kauniečiui šis virusas buvo nustatytas. Anot A. Naudžiūno, tai yra 27-erių metų vyras, grįžęs į Lietuvą iš Šiaurės Italijos, kurioje slidinėjo.

Gydytojas tikino, kad kaunietis, pasijutęs prastais izoliavosi, bendravo tik su seserimi. Pasak A. Naudžiūno, sesuo šiuo metu yra tiriama dėl užsikrėtimo koronaviruso.

„Jis grįžo (į Lietuvą – LRT.lt) lėktuvu vasario 29 dieną, save izoliavosi, bet gyveno kartu su seserimi. Sesuo taip pat jau karščiuoja. Mano žiniomis, ji taip pat tikrinsis dėl šio viruso“, – pasakojo A. Naudžiūnas.

Anot jo, su susirgusiuoju koronavirusu kartu skrido dar šeši žmonės, jie save izoliavosi.

„Paciento būklė, kiek jis leido informuoti apie save, yra nebloga, vakar jis karščiavo, jam skaudėjo gerklę. Šiandien temperatūra yra normali, jo savijauta yra normali ir greičiausiai bus, kaip ir ankstesniais atvejais, lengva ligos eiga“, – tikino A. Naudžiūnas.

Gydytojas, paprašytas, patikslinti informaciją, pažymėjo, kad kaunietis teigė bendravęs tik su seserimi, užsisakinėdavo maistą į namus. A. Naudžiūnas patikslino, kad vyro sesuo yra tiriama dėl galimo užsikrėtimo koronavirusu.

Pasak A. Naudžiūno, susirgęs koronavirusu tvirtino laikęsis visų rekomendacijų.

„Sakykime, kad tai yra geras pavyzdys, bet bloga naujiena yra tai, kad skrido lėktuvu, buvo daug žmonių, jų pačių kompanijoje šeši žmonės skrido, taip kad tų kontaktų buvo pakankamai“, – kalbėjo Kauno klinikinės ligoninės generalinis direktorius.

Jis teigė, kad šeši su kauniečiu į Lietuvą grįžę asmenys izoliavosi.

Kauno klinikinės ligoninės vadovas teigė, kad ligoninėje dar yra 11 atskirų palatų koronavirusu užsikrėtusiems asmenims, dar 20 tokių pacientų, pasak A. Naudžiūno, galima guldyti į kitus skyrius, o jei koronaviruso atvejų padaugės, ligoninėje esantys kiti pacientai bus nukreipti į kitas ligonines.

Pabrėžė manantis, kad užsikrėtusiųjų yra daugiau

A. Naudžiūnas neslėpė manantis, kad artimiausiu metu Lietuvoje turėtų būti užfiksuota ir daugiau koronaviruso atvejų, mat į šalį iš Italijos sugrįžta ar jau sugrįžo daug lietuvių.

„Tai, kas dabar nustatyta Lietuvoje, tie šeši atvejai, yra ledkalnio viršūnė. Greičiausiai yra žymiai daugiau tų užsikrėtusiųjų ir už savaitės ar dviejų teks laukti sunkesnių pacientų“, – komentavo A. Naudžiūnas.

Gydytojas tikino, kad Vyriausybei paskelbus griežtesnius ribojimus dėl koronaviruso grėsmės, žmonės ėmė elgtis atsargiau, atsakingiau, tačiau, jo teigimu, taip elgtis jau per vėlu.

„Po šitų priemonių paskelbimo žmonės jau yra labiau išsigandę ir nutarę nekeliauti, atšaukė keliones, bet tai jau padaryta gerokai per vėlai. Jau tų žmonių, kurie turi infekciją, dabar Lietuvoje yra, manau, kad nemažai“, – kalbėjo A. Naudžiūnas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi