captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vyks NATO organizuojama 22-oji Baltijos regiono karinių oro pajėgų treniruotė

Rugsėjo 29 ir 30 dienomis Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje vyks NATO aljanso organizuojama 22-oji Baltijos regiono karinių oro pajėgų treniruotė.
Naikintuvas „Gripen“. Reuters/Scanpix nuotr.
Naikintuvas „Gripen“. Reuters/Scanpix nuotr.

Treniruotėje dalyvaus šiuo metu NATO Oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys, Šiauliuose dislokuoti Vengrijos karinių oro pajėgų naikintuvai „Gripen“ JAS-39 ir Vokietijos karinių oro pajėgų naikintuvai „Eurofighter Typhoon“, dislokuoti Estijos karinių oro pajėgų Amari bazėje. Treniruotėje taip pat dalyvaus Lietuvos karinių oro pajėgų orlaivis C-27J „Spartan“, Lenkijos, Norvegijos ir NATO partnerių Švedijos, Suomijos naikintuvai. Pratybų metu degalų papildymu ore pasirūpins JAV orlaivis E-3A, o papildomą orlaivių kontrolę ir valdymą vykdys Jungtinės Karalystės išankstinio perspėjimo ir kontrolės sistemos (angl. Airborne Warning and Control System, AWACS) orlaivis E-3D.

Iš viso treniruotėje planuoja dalyvauti maždaug 20 NATO sąjungininkų ir partnerių orlaivių, o beveik pusė jų tūps Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose.

Be to, atsižvelgiant į šių metų pavasarį vykusios civilinio orlaivio AN-2 paieškos ir gelbėjimo operacijos Baltijos jūroje išmoktas pamokas, į treniruotės scenarijų pirmą kartą įtrauktas ir civilinis Aeronautikos gelbėjimo koordinacinis centras. Taip bus siekiama gerinti civilių ir karinių institucijų gebėjimą veikti kartu vykdant operacijas ore ir gerinti veiksmų koordinavimą su kitomis Baltijos regiono valstybėmis.

Nuo 2008 m. NATO oro pajėgų komponento štabas Ramšteine (Vokietija) planuoja ir rengia dviejų dienų treniruotes tris kartus per metus. Jomis siekiama tobulinti NATO oro erdvės stebėjimo ir kontrolės, oro policijos ir kitų oro pajėgumų, esančių Baltijos regione, valdymą ir kontrolę. Šia programa NATO aljansas siekia padėti Estijos, Latvijos, Lietuvos ir kitoms regione esančioms kaimyninėms NATO šalims didinant karinių oro pajėgų sąveikos kokybę ir integraciją pagal galiojančius NATO standartus, taip pat pademonstruoti Aljanso solidarumą su NATO partnerių ir Baltijos valstybėmis.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...