Lietuvoje

2020.03.13 14:38

Naktį siautusi audra pajūryje apgadino paplūdimius, ypač didelė žala – Klaipėdoje

Penktadienio naktį siautusi audra pajūryje apgadino paplūdimius, ypač nuniokoti Klaipėdos paplūdimiai, BNS sakė pajūrio savivaldybių atstovai.

„Labai stipriai suniokotas paplūdimys: sugadintos praktiškai visos apžvalgos aikštelės, beveik visi laiptai, suolai, o dalis jų apskritai yra nuplauta, nunešta į jūrą. Taip pat yra sugadintas gelbėjimo inventorius, kuris buvo prieinamas gelbėtojams, nors ir pritvirtintas“, – sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Pasak jo, vėjas nuplėšė Melnragėje esančios gelbėjimo stoties stogą, suniokotos vaikų žaidimo aikštelės.

„Jūra nuniokojo kopų žabtvores, nuplautos kopos, taip pat visų paplūdimių plotai yra smarkiai sumažėję“, – sakė uostamiesčio meras.

Pasak jo, svarstoma kviesti talką pajūrio tvarkymui, nors ir nėra aišku, kiek tai bus įmanoma dėl koronaviruso grėsmės metu įvestų apribojimų.

Penktadienio naktį uostamiestyje iš krantų išsiliejus Danės upei, buvo užlieta Žvejų gatvė, tačiau neturima duomenų apie didelę žalą, apsemtus rūsius. Klaipėdoje trūko apšvietimo linijos, apgadinti šviesoforai, nusukti eismo ženklai, išversta apie 50 medžių.

Klaipėdos uosto direkcija skelbė, kad ketvirtadienio vakarą pajūryje siautėjusi audra buvo „viena stipriausių per pastarąjį dešimtmetį“.

Pasak Palangos komunalinio ūkio direktoriaus Gedimino Valinevičiaus, didžiausia problema – išvirtę medžiai. Taip pat buvo paplautas pajūris.

„Rimčiausios problemos – yra daug išgriuvusių medžių. Miestą tvarkome, Rąžės upelis buvo labai smarkiai ištvinęs, tai dabar visos pakrantės yra valomos, tvarkomos. Jūra pakilusi paplovė dešinę pusę nuo tilto“, – BNS sakė jis.

„Griūvantys medžiai tris apšvietimo stulpus, du suolelius sulaužė, šiukšlinę vieną. Didelių nuostolių tikrai nėra pridaryta“, – pasakojo G. Valinevičius.

Tvarkyti reikės ir pajūrio takelius, kurie, išplovus smėlį, liko pakibę ore. Netrukus toje vietoje, kuri buvo išplauta, planuojama pradėti papildymo smėliu darbus, todėl paplūdimys turėtų būti atstatytas.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorės pavaduotoja Lina Dikšaitė BNS sakė, jog didžiausią žalą patyrė Juodkrantė.

„Keturi laiptai yra nuplauti arba stipriai pažeisti audros, apsauginio kopagūbrio apie 600 metrų paplauta. Antras pagal pažeidimą yra Smiltynė, Kopgalis, yra labai daug smėlio nuplauta“, – sakė ji.

Taip pat šiose vietovėse ore pakibo kai kurie takai, todėl juos taip pat reikės sutvarkyti.

Pasak L. Dikšaitės, kol kas Kuršių nerijai audrų padaryta žala yra mažesnė nei pernai metais, kai nuplovimų pasitaikė gerokai daugiau, smarkiau pažeistas tuomet buvo ir apsauginis kopagūbris.

Penktadienio naktį Lietuvoje siautus stipriai audrai ugniagesiai 471 kartą vyko šalinti vėjo išverstų medžių. Daugiausia – 93 – kartus vykta į įvykius Klaipėdos apskrityje.

Klaipėdos uosto duomenimis, didžiausias fiksuotas vėjo greitis – 37,9 metro per sekundę, bangų aukštis siekė 5–6 metrus.