Lietuvoje

2015.09.28 20:54

L. Linkevičius: Rusija turėtų gerbti tuos principus apie kuriuos kalba JT

BNS2015.09.28 20:54

Rusija turėtų gerbti tuos principus, apie kuriuos šalies prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį kalbėjo Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.  

„Minimi teisingi principai ir terminai apie pagarbą valstybių suverenitetui, kovą su terorizmu ir būtinumą, kad tarptautinė bendruomenė kartu dirbtų, yra viena problema – nepakanka deklaruoti tuos principus. Mes tikėtumėmės iš Rusijos, iš nuolatinės Saugumo Tarybos narės, pagarbos tiems principams ir jų vykdymo, nes iš tiesų būtent to ir pasigendame“, – BNS pirmadienį sakė L.Linkevičius.

Ministras sakė V.Putino kalboje tikėjęsis daugiau dėmesio Ukrainai, nes būtent čia sprendžiant konfliktą pasigendama pažangos.

Rusijos prezidentas Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje Niujorke (JAV) pristatė savo viziją dėl bendros koalicijos prieš „Islamo valstybės“ grupuotę.  Vėliau pirmadienį numatytas JAV prezidento Baracko Obamos ir V.Putino susitikimas šia tema.

L. Linkevičius išreiškė viltį, kad susitikimo metu bus aiškiai pasakyta, kad „viena krizė nebus sprendžiama kitos sąskaita“.

„Kai susitinka Rusijos ir Amerikos prezidentai, be abejo kalbama bus apie tuos karštus įvykius visame pasaulyje. Mes tikimės, kad bus tikrai ne dviprasmiškai išsakyta JAV prezidento (...) kad viena krizė nebus sprendžiama kitos krizės sąskaita. Ir kad tai, kas prezidento B. Obamos kalboje buvo pasakyta – pagrindas sankcijoms buvo pažeidimai visų įsipareigojimų ir pagrindas sankcijoms tol ir bus, kol Minsko susitarimai nebus vykdomi“, – sakė L. Linkevičius.

Kalbėdamas Jungtinėse Tautose JAV prezidentas pareiškė, kad pasaulis negali ramiai žiūrėti, kai Rusija nebaudžiama pažeidžia Ukrainos suverenumą. Jis pabrėžė, kad JAV nenori izoliuoti Rusijos ir teigė norįs, kad Rusija prisidėtų diplomatinėmis priemonėmis, sprendžiant krizę Ukrainoje tokiu būdu, kuris leistų Ukrainai pačiai pasirinkti savo ateitį ir kontroliuotų savo teritoriją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.