Lietuvoje

2020.03.13 12:29

Ministerija dėl koronaviruso paankstino mokinių atostogas, o vėliau spręs dėl nuotolinio mokymo

atnaujinta 12.59
Aida Murauskaitė, LRT.lt, Sniegė Balčiūnaitė, BNS2020.03.13 12:29

Nuo kovo 16 d. iki kovo 27 d. vaikų darželių auklėtiniai, mokiniai ir studentai atostogaus, o po dviejų savaičių, jei tokio laiko nepakaks, bus sprendžiama dėl nuotolinio ugdymo. 

Ketvirtadienį paskelbta, kad šalyje dėl koronaviruso grėsmės privalomai stabdomas ugdymo, mokymo ir studijų procesas visose švietimo įstaigose.

Kaip paaiškino Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM), tai privalomos dviejų savaičių mokinių ir studentų atostogos.

„Greičiausiai dviejų savaičių nepakaks, tad po jų gali tekti įvesti nuotolinį ugdymą. Dabar tam ir yra ruošiamasi“, – sakė ŠMSM atstovė Nomeda Barauskienė.

Per mokinių atostogas mokytojai dirba.

LRT.lt primena, kad Vilnius ketvirtadienį, anksčiau nei Vyriausybė, paskelbė savo koronaviruso prevencijos priemones. Pagal jas, ugdymo įstaigų (darželių, mokyklų, aukštųjų mokyklų) veikla stabdoma nuo kovo 13 d. penkioms savaitėms iki
balandžio 17 d., į šį periodą įtraukiant ir Velykų atostogas. Ugdymo procesas būtų tęsiamas virtualiai – el. paštu ir per el. dienynus.

Ministerija: savivalda turi užtikrinti nemokamą nepasiturinčių mokinių maitinimą

Savivaldybės turi užtikrinti nemokamą mokinių iš nepasiturinčių šeimų maitinimą ir sustabdžius ugdymo procesą, sako socialinės apsaugos ir darbo viceministrė.

„Savivaldybės nėra atskira orbita. (...) Turime užtikrinti maistą tiems vaikams, kurie ateina į mokyklą tikėdamiesi gauti maisto“, – penktadienį Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete sakė Eglė Radišauskienė.

Pasak ministerijos kanclerio Karolio Vaitkevičiaus, kai nėra galimybės nemokamai maitinti mokinių, savivaldybės gali tiekti maisto krepšelius.

„Jos galėtų pristatyti maisto krepšelius. Kalbamės su savivaldybėmis“, – komitete teigė ministerijos atstovas.

Šiuo metu nemokamą maitinimą mokyklose gauna vaikai iš nepasiturinčių šeimų.

Siekdama pažaboti naujojo koronaviruso plitimą Vyriausybė ketvirtadienį nutarė nuo kovo 16 dienos iki kovo 27 dienos nutraukti ugdymo procesą visoje šalyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.