Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.20 09:00

Signataras Varanauskas: taip gerai negyvenome nuo karaliaus Mindaugo laikų

Signataras Povilas Varanauskas LRT TELEVIZIJAI sako, kad valstybės atkūrimas prieš tris dešimtmečius – tai tautos vilties išpildymas ir mirties nugalėjimas.

Jis pripažįsta, kad tik atkūrus nepriklausomybę, Lietuva buvo palikta viena, tačiau sugebėjo pabėgti nuo okupanto.

Kovo 11-osios signataras sako, kad jau iš vakaro buvo žinoma, kad Aktas bus priimtas. „Kuomet jį priėmėm, visi buvome euforijoje, kad peržengėme Rubikoną – į laisvę perėjome negrįžtamai“, – prisimena P. Varanauskas.

Susitikimas su signataru – laidoje „Labas rytas, Lietuva“. Šis bei visi kiti reportažai – ir portale LRT.lt.

Signataras Povilas Varanauskas: valstybės atkūrimas – tai tautos vilties išpildymas ir mirties nugalėjimas

Vėliau, prisimena pašnekovas, buvo daug negerų dalykų. „Bet mes, praktiškai, nugalėjome mirtį ir pateisinome tautos viltį“, – teigia Nepriklausomybės Akto signataras.

Reikia prisiminti ir tai, kad mūsų valstybės nenorėjo kitos didžiosios valstybės, sako P. Varanauskas. „Jos bijojo, kad mes nepažeistume jų tarpusavio santykių. Buvome tokioje izoliacinėje padėtyje, tačiau tautos valią vykdydami, išsivadavome, pabėgome nuo pačio žiauriausio okupanto, – tvirtina signataras. – Mes gynėm tautos valią, o tauta gynė mus.“

Nepriklausomybės Akto signataras džiaugiasi, kad Lietuva priklauso NATO kolektyvinei gynybai ir Europos Sąjungai (ES). „Dar niekada nebuvome tokie saugūs, nuo pat karaliaus Mindaugo laikų, kaip kad dabar, – tvirtai įsitikinęs jis. – Taip gerai niekada negyvenome. Kartais susidaro toks įspūdis, kad verkšlena tie, kurie gyvena geriau.“

Buvome tokioje izoliacinėje padėtyje, tačiau tautos valią vykdydami, išsivadavome, pabėgome nuo pačio žiauriausio okupanto.

Kovo 11-osios signataras tautai sako linkintis netikėti mesijais ir jų nelaukti. „Reikia pasakyti sau, ne ką man davė Lietuva, o ką aš daviau Lietuvai“, – visiems Lietuvos piliečiams linki signataras P. Varanauskas.

Parengė Vismantas Žuklevičius

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi