Lietuvoje

2015.09.29 12:02

Lietuvos atstovas stebės N. Savčenko teismą Rusijoje

BNS2015.09.29 12:02

Lietuvos diplomatas bus siunčiamas stebėti Ukrainos lakūnės, Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatės Nadijos Savčenko teismo procesą.  

Kaip pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM), Rostovo srityje esančiame Donecko mieste stebėti Ukrainos karinių oro pajėgų lakūnės teismo proceso antradienį ir trečiadienį vyks Lietuvos ambasados Rusijoje atstovas.

Teismo procesą planuoja stebėti ir kitų ES šalių atstovybių Rusijoje atstovai.

N. Savčenko klausimas bus keliamas ir antradienį Niujorke, kur vyks Jungtinių Tautų Pasaulio moterų lyderių tarybos diskusija dėl moterų teisių. Renginyje, kurį organizuoja lyderių tarybai vadovaujanti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, N. Savčenko sesuo Vira perskaitys sesers laišką.

Rusija kaltina N. Savčenko dalyvavimu nužudant du Rusijos visuomeninio transliuotojo VGTRK žurnalistus – Igorį Korneliuką ir Antoną Volišiną. Ukrainietė kaltinama perdavusi batalionui 9 civilių buvimo vietą ir taip koregavusi artilerijos ugnį. Ukrainietė taip pat kaltinama praėjusių metų birželio 23 dieną neteisėtai kirtusi sieną ir patekusi į Rusijos teritoriją, kur buvusi sulaikyta.

Kijevas tai neigia ir sako, kad N. Savčenko buvo pagrobta Ukrainoje ir išgabenta į Rusiją. Pati 34-erių N. Savčenko protestuodama dėl arešto buvo surengusi daugiau nei 80 dienų bado akciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.