Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.13 10:49

Siautusi audra talžė Palangą, tačiau didelių nuostolių išvengta

90 tūkst. namų vis dar be elektros; atnaujinta 12.35

Penktadienio naktį praūžė audra, kurią ESO atstovas Tomas Kavaliauskas įvardino kaip sudėtingiausią padėtį per pastarąjį dešimtmetį.

Atnaujinta 12.35

12 val.duomenimis Lietuvoje be elektros likę virš 90 tūkst. namų ūkių, rašoma pranešime spaudai. Sudėtingiausia padėtis Klaipėdos regione, kur elektros neturi beveik 35 tūkst. namų ūkių. Nurodoma, kad Klaipėdos rajone prie gedimų dirba 80 ESO ir rangovų brigadų.

„Pagrindiniai gedimai fiksuojami dėl masiškai nutrauktų laidų, kai kuriais atvejais vienoje linijoje fiksuojame ir po kelis laidų nutraukimus, tiek žemosios 0,4 kV, tiek vidutinės 10 kV įtampos tinkle“, – rašoma pranešime spaudai.

Audra – išbandymas pajūriui

Galingas uraganinis vėjas ketvirtadienio vakarą ir penktadienio, kovo 13-osios naktį, gerokai nusiaubė Palangą – išversta apie 70 medžių, apgriauti seni pastatai, nuplautas paplūdimio smėlis, daliai palangiškių buvo dingusi elektra.

Rąžės upė išsiliejo iš krantų ir užtvindė dviračių tako atkarpą nuo Basanavičiaus gatvės į šiaurinę pusę.

Kaip sakė „Palangos tiltui“ Gediminas Valinevičius, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius, žala miestui – akivaizdi, tačiau ją įvertinti pinigine išraiška – sunku. „Ačiū Dievui, didelės žalos nebuvo padaryta, tik teks didelį šiukšlyną iškuopti. Kol kas tik galiu konstatuoti, kad buvo išversta apie 70 medžių mieste. Virsdami medžiai, nugriovė kelis apšvietimo stulpus“,– sakė G. Valinevičius.

Anot jo, dalis komunalininkų plušo tvarkydami miestą visą naktį, o dauguma – nuo 6 valandos ryto. „Šiaurinis Palangos paplūdimys buvo gerokai nuplautas“, – pastebėjo G. Valinevičius.

Pasak G. Valinevičiaus, dalis miestelėnų penktadienio rytą vis dar buvo be elektros. „Kitiems jos tiekimas buvo atstatytas jau naktį“, – sakė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi