Lietuvoje

2020.03.13 10:08

Paluckas skeptiškai vertina pasiūlymą Seimui stabdyti darbą: nereikia dramatizuoti

Benas Brunalas, ELTA2020.03.13 10:08

„Valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui užsiminus, kad dėl koronaviruso grėsmės reikėtų apsvarstyti galimybę bent dvi savaites sustabdyti darbą Seime, socialdemokratų pirmininkas Gintautas Paluckas teigia, kad toks pasiūlymas yra perteklinis.

Pasak opozicinės politinės jėgos lyderio, parlamentas privalo rodyti visuomenei lyderystę, todėl nutraukti Seimo komitetų darbą būtų neatsakinga.

„Seimas nėra atsitiktinių žmonių sambūris, kuris atsiranda ir išsivaikšto. Laikantis specialistų rekomendacijų ir taisyklių, nedidelio masto susibūrimai, kaip komitetų posėdžiai, gali pilnai veikti. Nereikia čia dramatizuoti ir panikuoti“, – „Žinių radijui“ teigė Seimo nario mandato iškovoti nepajėgęs G. Paluckas.

„Seimas turėtų demonstruoti lyderystę, kurios iš jo tikisi visuomenė“, –pridūrė jis.

Socialdemokrato nuomone, galima galvoti nebent apie Seimo plenarinių posėdžių trumpinimo, atsisakant ne esminių klausimų svarstymo, galimybę.

„Plenarinės sesijos reikia ar ne, ar jas reikia sutrumpinti ir palikti tik esminius klausimus, neužkraunant klausimais, kurie gali palaukti, yra kitas klausimas. Bet Seimas neturėtų nutraukti savo veiklos, nes tam nėra jokio pagrindo“, – apibendrino G. Paluckas.

Europoje vis intensyviau plintant koronavirusui, „valstiečiai“ ketvirtadienį užsiminė apie siūlymą Seimui į posėdžius nesirinkti artimiausias dvi savaites. Tai ketvirtadienį žurnalistams pranešė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Savo ruožtu Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininko pavaduotoja Monika Navickienė, reaguodama į LVŽS pirmininko R. Karbauskio pareiškimą, pabrėžė, kad toks siūlymas šiuo metu neatsakingas, ir konservatoriai jo neketina palaikyti.

Seimas kitą savaitę, kaip ir buvo numatyta, ketina rinktis į plenarinius posėdžius.

Ministrų Kabinetas ketvirtadienį dėl didėjančios koronaviruso grėsmės nutarė dviem savaitėms sustabdyti visų šalies švietimo, kultūros, sporto ir laisvalaikio įstaigų veiklą bei uždrausti keliones į kai kurias valstybes. Vyriausybė taip pat nutarė iki kovo 27 dienos uždrausti visus renginius šalyje. Bus taikomos tik nedidelės išimtys.

Reikia tirti ne VSD, o V. Baką

G. Paluckas griežtai įvertino buvusio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) Vytauto Bako žeriamus kaltinimus Valstybės saugumo departamentui (VSD). Pasak politiko, NSGK reikia tirti ne VSD veiklą dėl reiškiamų kaltinimų, esą ši žvalgybos institucija rinko informaciją apie tuometinio kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos komandos žmones bei diplomatą Vygaudą Ušacką, bet patį parlamentarą Vytautą Baką. Socialdemokratas pabrėžia, kad, jo nuomone, ažiotažą sukėlusia istorija tiesiog siekiama pakenkti dabartiniam VSD vadovui Dariui Jauniškiui bei įgyti populiarumo artėjant rinkimams.

„Kalbant apie šių dienų išpūstą skandalą, manau, kad jis yra susijęs su Valstybės saugumo departamento vadovo keitimu ir vieno politiko asmeniniais kryžiaus karais, siekiant populiarumo prieš rinkimus. Manau, kad ne VSD, bet poną Baką reikia tirti, nes jo manipuliacija, pseudoinformacija ir iš piršto laužti kaltinimai prielaidų pavidalu, kad „kas galėtų paneigti“, trikdo visuomenę. Tuo tarpu į klausimus, kurie jam yra užduodami: žmogau, kur tu buvai, kodėl komiteto nariams (informacijos – ELTA) nepateikei, kodėl pusantrų metų laukei – į visą tai ponas Bakas nemato reikalo atsakinėti“, – „Žinių radijui“ kalbėjo G. Paluckas.

„Tokių herojų, ant balto žirgo jojančių į rinkimus ir manipuliuojančių pseudoinformacija turėtų būti mažiau“, – akcentavo socialdemokratas.

ELTA primena, kad V. Bakas pateikė informaciją, neva VSD vadovybės nurodymu 2018-2019 metais žvalgyba rinko informaciją apie tuomečio kandidato į prezidentus G. Nausėdos aplinką ir diplomatą V. Ušacką. Pasak V. Bako, šią informaciją jis, dar būdamas NSGK vadovu, gavo iš aukšto rango žvalgybos pareigūno. Savo ruožtu VSD teigia, kad informacijos apie asmenis nerinko, griežtai laikėsi įstatymų. Šiuo metu Seimo NSGK atlieka tyrimą dėl VSD situacijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt