Lietuvoje

2020.03.12 21:34

Sostinėje nusileidusiame lėktuve patikrinti keleiviai iš Romos paleisti į namus

atnaujinta 21.44
Ignas Jačauskas, BNS2020.03.12 21:34

Vilniuje ketvirtadienio vakarą nusileidus lėktuvui iš Romos, oro uostas ir visuomenės sveikatos specialistai keleivius patikrino jiems neišlipus iš lėktuvo, jie visi išleisti namo.

Šių procedūrų imtasi baiminantis koronaviruso grėsmės, nes Italija yra paskelbta tarp riziką dėl šio viruso keliančių valstybių, į ją rekomenduojama nevykti.

„Orlaivis iš Romos Čiampino oro uosto 19.55 val. nusileido Vilniaus oro uoste. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistų sprendimu, jis bus pasitiktas perone, t.y. keleiviai iš orlaivio nebus išleisti, kol situacijos neįvertins specialistai. Tik įvertinus faktinę situaciją, bus sprendžiama dėl tolimesnių veiksmų“, – BNS sakė Lietuvos oro uostų Komunikacijos vadovas Marius Zelenius.

Jis BNS patvirtino, kad keleiviai buvo apklausti ir išleisti iš oro uosto, specialistai surinko jų kontaktinius duomenis. Iš viso lėktuvu skrido 91 keleivis.

M. Zelenius patvirtino, kad tokia procedūra oro uoste pastaruoju metu taikoma antrą kartą. Lėktuve keleiviai buvo tikrinami ir vasario pradžioje, kai įtarta, kad iš JAV per Varšuvą į Vilnių skridęs keleivis gali būti užsikrėtęs koronavirusu. Tuomet įtarimai nepasitvirtino.

Kaip skelbė 15min.lt, lėktuvu į Lietuvą be kitų keleivių grįžta ir dvi dešimtys choro „Langas“ choristų – jie į Italiją išvyko kovo 5 dieną, kai visa Italija dar nebuvo paskelbta karantino zona. Dėl koronaviruso atšaukus renginį, kuriame choristai turėjo dainuoti, jie izoliavosi svečių namuose, taip pat teiravosi, ar galės būti saugiai pargabenti į izoliavimosi vietas iš Vilniaus oro uosto. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras žadėjo patikrinti jų sveikatą, o namo iš oro uosto rekomendavo vykti artimųjų automobiliais arba taksi ir izoliuotis dviem savaitėms.

Lietuvoje koronavirusas kol kas nustatytas trims asmenims. Ketvirtadienį Vyriausybė nusprendė nuo pirmadienio uždrausti skrydžius iš Italijos, kuri paskelbta pavojinga zona dėl koronaviruso. Į Italiją lėktuvai keleivių nebeskraidins nuo penktadienio.