Lietuvoje

2020.03.12 20:56

Rekomendacijos dėl koronaviruso Vareikiui nė motais: vos grįžęs iš Prancūzijos atskubėjo į Seimą

dėl elgesio sulaukė Seimo pirmininko ir premjero kritikos
Reda Gilytė, Giedrius Vitkauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.03.12 20:56

Praėjusią savaitę iš Prancūzijoje vykusios Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos komitetų posėdžių savaitgalį į Lietuvą grįžęs parlamentaras Egidijus Vareikis ketvirtadienį dalyvavo Seimo posėdžiuose, nesilaikydamas sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos rekomendacijų išlaukti karantino laikotarpį saviizoliacijoje.

Seimo Pirmininkas teigia, kad Vareikis keletą kartų buvo perspėtas neiti į posėdžius, tačiau nepaklausė.

Parlamentaras Egidijus Vareikis ketvirtadienio Seimo posėdyje taip pat bendravo su kolegomis. Nors dar praėjusią savaitę dalyvavo Europos tarybos parlamentinės asamblėjos posėdžiuose Prancūzijoje, į kurią rekomenduojama nebevykti. Pasak seimo pirmininko, parlamentarai buvo perspėti atsisakyti bet kokių komandiruočių, Vareikis to nepaisė.

„Vareikiui buvo patarta keletą kartų, kad jis neturėtų čia lankytis. Aš neturiu, ką paaiškinti daugiau, tai yra žmogaus apsisprendimo dalykas ir rizika aišku kyla visiems aplink vaikštantiems, tame tarpe ir jums“, – kolegos elgesiu stebėjosi Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

E. Vareikis aiškina dabar į Prancūziją nevyktų, bet esą prieš savaitę tokios rekomendacijos dar nebuvo. Su parlamentaru Paryžiuje kartu buvusi Seimo kanceliarijos patarėja šią savaitę dirba nuotoliniu būdu.

„Aš gal ne į visus renginius vaikštau, stengiuosi riboti, šiandien man reikėjo būti Seime. Tai nelabai, nesiglėbėščiuojame vieni su kitais, tai taip. Jūs stengiatės man taip inicijuoti, kad aš iš anksto žinojau, kad kažkas kažkada Prancūziją paskelbs nesaugia šalimi ir čia kažką blogai. Aš pats esu biochemikas truputį, žinau, kas yra virusai“, – sakė E. Vareikis.

Premjeras stebisi tokiu Vareikio elgesiu. S. Skvernelio teigimu, jei užsikrėstų bent vienas parlamentaras, Seimo darbas būtų paralyžiuotas.

„Mes turėtume pavyzdį patys pirmi rodyti, jeigu jau išvažiavome į tą valstybę po to momento kada Lietuvoje buvo nustatytas pirmas atvejis, tai išties reikėjo galvoti, ar tai būtina daryti , o grįžus dvi savaites nesilankyti“, – sakė premjeras.

Sveikatos apsaugos ministras teigia pakalbėjęs su E. Vareikiu ir viliasi, kad šis įsiklausys į rekomendacijas ir liks namuose. O jų nesilaikantiems gali tekti atsakyti.

Egidijus Vareikis – vienas dažniausiai į komandiruotes vykstančių politikų. Ar iš tiesų visos reikalingos - pernai svarstė net Seimo valdyba.

Veryga apie rekomendacijų nepaklausiusį Vareikį: jei sulauksime pasekmių, jam grės baudžiamoji atsakomybė
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt