Lietuvoje

2020.03.12 20:29

Skvernelis kreipėsi į tautą: artimiausiomis savaitėmis turėsime išmokti gyventi kitaip, prašau jūsų supratimo

LRT.lt2020.03.12 20:29

Vyriausybė ketvirtadienį pritarė Valstybės ekstremalių situacijų komisijos siūlymui dėl koronaviruso grėsmės dviem savaitėms sustabdyti visų šalies švietimo, kultūros, sporto ir laisvalaikio įstaigų veiklą, uždrausti keliones į kai kurias valstybes. Vakare premjeras kreipėsi į tautą, sakydamas, kad artimiausios kelios savaitės šalyje bus kitokios, todėl būtina susitelkti ir būti supratingais.

Premjeras prašė tautos atskingumo ir supratingumo

Ketvirtadienio vakarą, 20.30 val., į tautą dėl koronaviruso grėsmės kreipėsi premjeras Saulius Skvernelis.

Skvernelis kreipiasi į tautiečius: kovoje su koronavirusu negalime sau leisti atsainumo ir neatsakingumo

„Brangūs Lietuvos žmonės, kreipiuosi į Jus visam pasauliui susiduriant su koronaviruso pandemijos iššūkiu. Atėjo metas, kai privalome imtis neatidėliotinų veiksmų. Negalime sau leisti atsainumo ir neatsakingumo. Turime susivienyti ir daryti tai, kas privalu. Kiekvienas iš mūsų. Tik taip užkirsime kelią potencialiam viruso išplitimui mūsų šalyje. Kito būdo tiesiog nėra“, – savo kreipimesi į tautą sako S. Skvernelis.

Premjero teigimu, šiuo metu svarbiausi – būti atsakingais piliečiais ir bendruomenės nariais.

„Turime pasirūpinti savo, savo vaikų, tėvų, artimųjų – ir visų kitų Lietuvos žmonių sveikata. Prašau jūsų daryti tai, ką liepia medikai ir specialistai. Nerizikuokime“, – sako Vyriausybės vadovas.

Savo kalboje S. Skvernelis užtikrina – šalies Vyriausybė ir institucijos ėmėsi visų būtinų priemonių ir deda visas reikiamas pastangas tam, kad koronaviruso plitimas būtų maksimaliai sumažintas.

Anot premjero, pavėluotos reakcijos kitose valstybėse rodo, kad reikia imtis veiksmų kuo skubiau.

„Pirmieji Europos Sąjungoje paskelbėme ekstremaliąją situaciją, ėmėmės konkrečių veiksmų ir priemonių, stengiamės nuolat būti kovos su liga priešakyje. Tai jau leido sumažinti pavojų ir grėsmes mūsų gyventojams. Tačiau šiandien to nebepakanka. Turime imtis naujų priemonių siekdami sumažinti kylantį pavojų. Taip, kai kas galėtų jas pavadinti suvaržymais, tačiau jie nukreipti ne prieš žmones, verslą, valstybę – o prieš virusą. Artimiausiomis savaitėmis turėsime išmokti gyventi kitaip. Prašau Jūsų supratimo“, – teigia premjeras.

Savo kalboje S. Skvernelis prašo ir darbdavių bei verslo supratingumo – pasirūpinti grįžusių ar kontaktus turėjusių darbuotojų saviizoliacijos laikymusi ir kiek įmanoma suteikti galimybes dirbti iš namų, ypač tų, kurie turi mažų vaikų.

„Nepamirškime: Lietuva yra tiek saugi, kiek kiekvienas iš mūsų rūpinamės savo ir artimųjų saugumu. Tiek sąmoninga, kiek esame sąmoningi kiekvienas“, – teigia premjeras.

Dėkojo visiems, kurie prisideda pažabojant viruso plitimą

S. Skvernelio teigimu, šiandieninis virusas – iššūkis ne tik pasauliui, bet ir Lietuvai, tačiau bendromis pastangomis jis bus sustabdytas ir įveiktas.

Premjeras savo kalboje taip pat padėkojo tiems, kurie jau kelias savaites šalyje akis į akį susiduria su šiuo viruso šešėliu – medikams, pareigūnams, kariams bei savanoriams.

„Šiandieninis virusas – didžiulis iššūkis, kurį mes įveiksime. Tai – galimybė parodyti, kad visų sutelktomis pastangomis jis yra sustabdomas. Ačiū visiems, kas padeda ir prisideda. Ypatingas ačiū – medikams, pareigūnams, kariams, savanoriams ir kitiems, kurie stovi pirmosiose kovos su virusu fronto linijose. Prisidėkime prie šių žmonių. Padėkime jiems savo atsakingumu. Net ir mažiausiai rizikai čia – ne vieta. Užtikrinu Jus – esame pasirengę ir visi kartu įveiksime šį iššūkį. Ramybės ir susitelkimo visiems“, – kreipimąsi padrąsinančiais ir padėkos žodžiais užbaigė Vyriausybės vadovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.