Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.29 10:52

Mėgstantys sėsti prie vairo neblaivūs turėtų suklusti

Kasmet Lietuvos keliuose sučiumpama apie 13 tūkst. girtų vairuotojų, apie 150 tūkst. – greičio mėgėjų. Statistika gąsdinanti, tačiau piktybiškų vairuotojų nuo šiol laukia itin griežtos sankcijos. Ypač turėtų suklusti prie vairo mėgstantys sėsti neblaivūs.

Didžiausią pavojų eismo dalyviams kelia leistino greičio viršijimas, pavojingas ir chuliganiškas vairavimas bei alkoholio vartojimas.

Blogiausia, kad apsvaigę kelių gaideliai iš savo klaidų nesimoko – pasitaiko ir tokių, kurie prie vairo sulaikyti neblaivūs keliolika kartų. Dabar nuspręsta neblaivius vairuotojus drausminti griežčiau – laisvės atėmimu iki vienerių metų.

„Naujovė ta, kad atsakomybė Administracinių nusižengimų kodekse lieka tik [įpūtus] iki pusantros promilės, o jei bus daugiau kaip pusantros promilės – bus baudžiamoji atsakomybė ir bus skiriama laisvės atėmimo iki vienerių metų bausmė“, – aiškina Kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos skyriaus vyriausiasis specialistas Rytis Vosylius.

Griežtesnės sankcijos tiems, kuriems nustatytas didesnis nei pusantros promilės girtumas, bus taikomos nuo kitų metų balandžio 1-osios. Dabar išgėrusiems vairuotojams gresia piniginės baudos, teisės vairuoti atėmimas, o kartais – ir automobilio konfiskavimas. Būtent tokiu būdu imta drausminti vairuotojus nuo 2008-ųjų.

Tuo metu pažeidimai už greičio viršijimą sudaro daugiau nei 60 proc. visų nustatomų kelių eismo taisyklių pažeidimų, todėl galvojama rankinį greičio matavimą pakeisti greičio matuoklių tinklais – tuomet tam tikruose ruožuose bus matuojamas ne momentinis, o vidutinis greitis.

Taip pat bus didesnės sankcijos už viršytą greitį ir chuliganišką vairavimą.

Plačiau žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi