captcha

Jūsų klausimas priimtas

Piketuotojai prie Seimo prieš skalūninių dujų gavybą: ar mums reikia tų dujų, jeigu mūsų vaikai išmirs?

Apie šimtas žmonių, protestuojančių prieš skalūninių dujų gavybą ir žvalgybą Lietuvoje, trečiadienį ryte susirinko į piketą prie Seimo.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Apie šimtas žmonių, protestuojančių prieš skalūninių dujų gavybą ir žvalgybą Lietuvoje, trečiadienį ryte susirinko į piketą prie Seimo.

Nuo pusės dešimtos ryto vaizdas Gedimino prospekte prie Seimo primena Užgavėnes – ratu susispietę žmonės niūnuoja pagal kelių kaimo muzikantų grojamą melodiją, kelios moterys pasipuošusios tautiniais sijonais. Vyrai laiko plakatus, kuriuose parašyta: „Vardan Chevrono bezdalų neleisk užteršti vandenų“, „Lauk Ševroną – žemės roną“, „Salamakinai, nepasiduok“. Kiekvienas pasisakymas sukelia audringus plojimus ir šūksnius.

Piketuoja daugiausia pensinio amžiaus vyrai. Yra ir kelios grupelės jaunimo, tačiau jos laikosi atokiau.

Daugiausia į piketą atvyko žmonių iš Žygaičių kaimo – būtent jų žemėse ketinama žvalgytis skalūnų dujų. Atvyko ir piketuotojų iš Kėdainių, prisijungė ir keli jauni vilniečiai.

Visi jie kovoja prieš skalūnų dujų žvalgybą ir gavybą šalyje. Argumentai – netinkama technologija, grėsmė sveikatai ir vandeniui. „Kol grėsmės nepaneigs mokslininkai, tol mes nesutiksime, kad mūsų žemėse ieškotų skalūnų“, – vienbalsiai tvirtina piketuotojai ir teigia nesutiksiantys su jokiomis valdžios siūlomomis sąlygomis.

„Daug neatsakytų klausimų“, – piktinasi moteriškės. „Norim auginti sveikus vaikus, norim, kad mūsų anūkai būtų sveiki“, – kaip žirnius nuoskaudą beria Žygaičių kaimo atstovės.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...