Naujienų srautas

Lietuvoje2013.02.06 22:53

Piketuotojai prie Seimo prieš skalūninių dujų gavybą: ar mums reikia tų dujų, jeigu mūsų vaikai išmirs?

Apie šimtas žmonių, protestuojančių prieš skalūninių dujų gavybą ir žvalgybą Lietuvoje, trečiadienį ryte susirinko į piketą prie Seimo.

Apie šimtas žmonių, protestuojančių prieš skalūninių dujų gavybą ir žvalgybą Lietuvoje, trečiadienį ryte susirinko į piketą prie Seimo.

Nuo pusės dešimtos ryto vaizdas Gedimino prospekte prie Seimo primena Užgavėnes – ratu susispietę žmonės niūnuoja pagal kelių kaimo muzikantų grojamą melodiją, kelios moterys pasipuošusios tautiniais sijonais. Vyrai laiko plakatus, kuriuose parašyta: „Vardan Chevrono bezdalų neleisk užteršti vandenų“, „Lauk Ševroną – žemės roną“, „Salamakinai, nepasiduok“. Kiekvienas pasisakymas sukelia audringus plojimus ir šūksnius.

Piketuoja daugiausia pensinio amžiaus vyrai. Yra ir kelios grupelės jaunimo, tačiau jos laikosi atokiau.

Daugiausia į piketą atvyko žmonių iš Žygaičių kaimo – būtent jų žemėse ketinama žvalgytis skalūnų dujų. Atvyko ir piketuotojų iš Kėdainių, prisijungė ir keli jauni vilniečiai.

Visi jie kovoja prieš skalūnų dujų žvalgybą ir gavybą šalyje. Argumentai – netinkama technologija, grėsmė sveikatai ir vandeniui. „Kol grėsmės nepaneigs mokslininkai, tol mes nesutiksime, kad mūsų žemėse ieškotų skalūnų“, – vienbalsiai tvirtina piketuotojai ir teigia nesutiksiantys su jokiomis valdžios siūlomomis sąlygomis.

„Daug neatsakytų klausimų“, – piktinasi moteriškės. „Norim auginti sveikus vaikus, norim, kad mūsų anūkai būtų sveiki“, – kaip žirnius nuoskaudą beria Žygaičių kaimo atstovės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi