Lietuvoje

2020.03.12 17:44

Dėl koronaviruso stiprinama sanitarinė kontrolė pasienyje

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.03.12 17:44

Lietuva stiprina sanitarinę kontrolę pasienyje su Lenkija ir Latvija.

Pradėjo veikti dešimt sanitarinių-informacinių punktų. Didžiausias dėmesys skiriamas keleiviams, grįžtantiems iš koronaviruso paveiktų teritorijų.

Pasieniečiai perspėja lietuvius dėl sveikatos nevykti apsipirkti į Lenkiją.

Pasak Kalvarijos pasienio užkardos vado Dariaus Mekšraičio, jiems pavesta vykdyti tam tikras koronaviruso prevencijos procedūras. „Pagal tas priemones mes atliekame nesisteminį, išprofiliuotų asmenų atvykstančių į Lietuvos Respubliką stabdymą, kontrolę“, – sako užkardos vadas

Pasienyje tikrinami dokumentai, vykdomos apklausos. „Išsiaiškinus, kad keleiviai vyksta iš tam tikrų rizikos valstybių, suteikiame pagal SAM [Sveikatos apsaugos ministerijos] rekomendacijas žmonėm pagalbą, nurodome kur turėtų kreiptis tam tikromis situacijomis, duodame užpildyti anketą, kuri yra parengta mūsų tarnybos“, – pasakoja D. Mekšraitis.

Kalvarijos pasienio užkardos vadas prašo, kad žmonės būtų tolerantiškesni tikrinimo procedūrai. „Norėtųsi, kad tai būtų ne vieta papokštavimams, juokavimam, replikoms. Norėtųsi, kad sustabdyti asmenys tiksliai vykdytų pareigūnų nurodymus“, – sako D. Mekšraitis. Tai, pasak jo, palengvintų tarnybos darbą ir pagreitintų kelionę žmonėms.

D. Mekšraitis nurodė, kad tarnyba turi temperatūrą matuojančius prietaisus, tačiau kol kas tokių priemonių nesiima. Keleivių temperatūra matuos, kai bus nurodyta.

Kalvarijos pasienio užkardos vadas pripažįsta, kad žmonių kertančių sieną srautas mažėja. „Galbūt šiek tiek žmonės tampa atsakingesni. Norėtųsi kad žmonės vienytųsi šiek tiek, mažiau keliautų ir daugiau saugotų save ir savo artimuosius“, – pastebi D. Mekšraitis.

Tačiau pripažįsta, kad lietuviai vis dar vyksta apsipirkti į Lenkiją. „Dauguma mano, kad aš tik nuvažiuosiu, aš neapsikrėsiu, grįšiu ir viskas bus gerai. Bet rekomendacijos yra kitokios“, – teigia D. Mekšraitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt