Lietuvoje

2020.03.12 17:13

Seimo posėdžiai dėl koronaviruso grėsmės kol kas nestabdomi

atnaujinta 17.38
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.03.12 17:13

Seimas ketvirtadienį patvirtino kitos savaitės plenarinių posėdžių darbotvarkę, tad kol kas parlamento posėdžiai dėl koronaviruso grėsmės nėra stabdomi.

Ketvirtadienį ryte valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis pranešė siūlantis dviem savaitėms stabdyti posėdžius Seime, tačiau parlamentarai dėl šios iniciatyvos nediskutavo. Dėl to kol kas nėra šaukiamas ir Seimo valdybos posėdis.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, pristatinėdamas kitos savaitės parlamento plenarinių posėdžių darbotvarkes, paskelbė apie susidariusią situaciją dėl koronaviruso grėsmės ir einamųjų darbų kalbėjosi su ministrais.

„Klausiau kiekvieno ministro, kurių čia, šioje darbotvarkėje, yra pateikimai dviem dienoms, klausiau, ar jų projektai reikalauja būti labai staigiai realizuoti, tai kai kurie man atsakė, kad tai yra nebūtina, kai kurie atsakė, kad kai kurie projektai yra svarbūs. Manau, kad mes tai darbotvarkei, kokia yra dabar, galėtumėme pritarti, o po to labai lanksčiai žiūrėti, kai gautume iš Vyriausybės pasiūlymus, susijusius su šia situacija“, – kalbėjo V. Pranckietis.

„Socialdarbietė“ Irena Šiaulienė ragino vis dėlto apsvarstyti galimybę sustabdyti Seimo plenarinius posėdžius, mat posėdžių salėje susirenka daugiau negu 100 žmonių.

„Ryte kalbėjome apie tai, kad tikslinga būtų daryti pertrauką dviem savaitėms“, – priminė I. Šiaulienė.

V. Pranckietis tikino, kad, kaip minėjo Vyriausybės atstovai, yra svarbių įstatymų pataisų, kuriuos reikia priimti. Anot jo, Seimas, pasikeitus aplinkybėms dėl koronaviruso, pakeisti savo darbotvarkę tikrai turės galimybių.

Konservatorius Jurgis Razma savo ruožtu ragino parlamentarus ir toliau dirbti.

„Turime dirbti ir ne pagal mokyklas ar vaikų darželius apsispręsti dėl darbo režimo“, – tikino J. Razma.

Galiausiai Seimo nariai bendru sutarimu pritarė kitos savaitės parlamento plenarinių posėdžių darbotvarkei.

Kitą savaitę Seimo plenariniai posėdžiai numatyti rengti tradiciškai antradienį ir ketvirtadienį – kovo 17 ir 19 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.