Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.28 17:22

L. Graužinienė: vyriausybė pavėlavo sudaryti grupę migracijos klausimams

Pabėgėlių priėmimo centras Rukloje dabar galėtų priimti apie pusantro šimto pabėgėlių ir prašo kelis kartus didesnio finansavimo. Rukloje apsilankiusi Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė sako, kad vyriausybė pavėlavo sudaryti bendrą grupę migracijos klausimas spręsti, o ministerijos dabar dirba kiekviena sau.

Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje dabar gyvena 35 atvykėliai iš Vietnamo, Rusijos, Ukrainos, Sirijos, Čečėnijos. Neseniai iškraustytas viename iš dviejų korpusų buvęs neįgaliųjų centras, todėl direktorius skaičiuoja, kad dar čia galėtų apgyventi iki pusantro šimto pabėgėlių.

„Nemanau, kad bus problemų, mes čia draugiškai visi gyvename. Šalia gyvena afganistaniečiai – žmonės kaip ir mes visi – paaiškino, ko nežinojome, mes jiems irgi padedame“, – pasakojo Ihoris Ivanysenko, pabėgėlis iš Ukrainos.

Pasak direktoriaus, kiek tiksliai migrantų galėtų apsigyventi centre, sunku pasakyti, mat iki šiol nėra aišku, kas atvyks – šeimos ar vieniši žmonės. Taip pat centrui reikės daugiau darbuotojų – dabar čia dirba penkiolika. Direktorius sutinka, kad pabėgėliai centre galėtų gyventi trumpiau nei dabar – iki 3 mėnesių.

„Jeigu optimizuotume (gyvenimo centre) vidurkį iki trijų mėnesių, man rodos, pilnai pakaktų to adaptacijos laikotarpio. (...) ir jie sėkmingai galėtų išvažiuoti į integraciją savivaldybių teritorijose“, – pasakojo Pabėgėlių priėmimo centro direktorius Robertas Mikulėnas.

Rugsėjo viduryje vyriausybė sudarė darbo grupę migracijos klausimams koordinuoti, tačiau Seimo pirmininkė sako, kad tai – gerokai pavėluota.

„Aš esu įsitikinusi, kad per vėlai susirūpinome tarpžinybiniu koordinavimu. Kai kiekviena ministerija tik savo sritį žiūri, yra negerai“, – sakė Seimo pirmininkė.

„Aš tikrai neorėčiau komentuoti, per vėlai ar ne (suburta grupė). Gerai, kad ji yra, rytoj yra numatytas posėdis, yra klausimų, kuriuos apsvarstysime ir manau, kad susiderinsime visus savo veiksmus“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis.

Kol kas Lietuva per ateinančius dvejus metus ketina priimti 1105 pabėgėlius. Jei jie bus apgyvendinami ir Rukloje, tai, pabėgėlių priėmimo centro vadovo teigimu, reikės kelis kartus didesnio finansavimo nei dabar – per metus prašoma skirti apie pusantro milijono eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi