Lietuvoje

2020.03.12 15:54

Premjeras: jei reikės – per parą galima bus atlikti 800 testų dėl koronaviruso

atnaujinta 16.07
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.03.12 15:54

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis tikina, kad, jei reikės, bus pasitelkti papildomi pajėgumai, kurių dėka per parą Lietuvoje bus galima atlikti 800 tyrimų dėl koronaviruso.

Ketvirtadienį Seime plenarinio posėdžio, Vyriausybės valandos, metu opozicinės Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen atkreipė dėmesį į tai, kad Lietuvoje šiuo metu atlikta tik apie 300 tyrimų dėl koronaviruso.

Liberalė klausė Vyriausybės atstovų, ar bus skirtos papildomos lėšos, kad tyrimų būtų atlikta daugiau ir kad tiriamųjų asmenų skaičius būtų praplėstas.

Premjeras S. Skvernelis tikino, kad Lietuvoje tyrimus dėl koronaviruso gali atlikti trys laboratorijos. Anot jo, tyrimams reikalingų reagentų, jei Lietuvoje bus fiksuojama daugiau koronviruso atvejų, jei iškils poreikis atlikti daugiau testų, pakaks. Vyriausybės vadovas patikino, kad pasitelkus papildomus pajėgumus, kurie papildomų lėšų nepareikalaus, per parą Lietuvoje galima bus atlikti 800 tyrimų dėl koronaviruso.

„Pajėgumai turbūt bus apie 800 per parą“, – pažymėjo S. Skvernelis.

Tą patį LRT.lt patvirtino ir sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos atstovė spaudai Lina Bušinskaitė. Anot jos, šiuo metu per parą Lietuvoje galima atlikti 210 tyrimų dėl koronaviruso, bet, esant poreikiui, šiuos pajėgumus galima padidinti ir keturis kartus.

Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga patikino, kad tyrimams reikalingi reagentai Lietuvą pasieks jau šią savaitę.

V. Čmilytė-Nielsen Seime ministrų kabineto taip pat klausė, ar bus leista šeimos gydytojams testuoti dėl koronaviruso asmenis, kurių būklė nepilnai atitinka galimą susirgimą minėtu virusu.

A. Veryga tikino, kad tiriamųjų asmenų rato praplėtimo klausimas nėra vienareikšmis. Anot jo, kalbant apie tyrimų dėl koronaviruso galimybių praplėtimą, reikia nepamiršti ir saugumo aspektų.

„Mėginiai turi būti paimami saugiai. Jeigu žmogus įtaria, kad jis gali būti užsikrėtęs, jis neturėtų važiuoti pas šeimos gydytoją. Jeigu jis atvažiuos į polikliniką, jis ten užkrės dešimtis kitų žmonių, gali užkrėsti tą patį gydytoją ir panašiai. Dėl to tos procedūros yra pakankamai griežtos. [...] Tai yra susiję ne su finansais, o su esamomis aplinkybėmis“, – aiškino ministras.

„Negalima tiesiog neatsakingai paleisti to rato, kad visi, kas nori, kur nori, tiriasi. Jeigu bus poreikis, tyrimų galimybė bus išplėsta, tam yra pasiruošta“, – vėliau pridūrė A. Veryga.

LRT.lt primena, kad Lietuvoje užfiksuoti trys koronaviruso atvejai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.