Lietuvoje

2020.03.19 17:00

Signataras Tamulis: tikiuosi, kad esame paskutinė karta, kuriai reikėjo atkurti nepriklausomybę

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.03.19 17:00

Kovo 11-osios Akto signataras Jonas Tamulis prisimena, kad tuomet norėjosi visko greitai ir užtikrintai ir pripažįsta, kad būta naivumo. Tačiau sako, kad svarbiausias dalykas – prieš tris dešimtmečius visiems Lietuvos vaikams padovanotas pasaulis.

„Ten buvo labai gerų ir labai blogų emocijų. Suvokiau, kad ta pakelta ranka kam nors kainuos kraują ir greičiausiai ne mano. Nėra lengva, kai žinai, kad turi padaryti ir padarysi, bet žinai pasekmes. Iš mano rinkiminės apygardos buvo dvi šeimos, praradusios vaikus“, – pasakoja signataras.

Signataras Jonas Tamulis: svarbiausias dalykas – prieš tris dešimtmečius visiems Lietuvos vaikams padovanotas pasaulis

Anot J. Tamulio, tiksli nepriklausomybės atkūrimo data paaiškėjo tik kovo 10-osios vakarą. Pasak jo, tuo metu nepriklausomybė buvo įsivaizduojama visai kitaip.

„Norėjosi visko greitai, iškart ir užtikrintai, tačiau taip nebūna, kad viskas tobulai pasisektų. Įsivaizdavimas tam tikra prasme buvo naivus, bet jis egzistavo. [...] Manau, kad mažai kas įsivaizdavo, kas laukia.

Suvokiau, kad ta pakelta ranka kam nors kainuos kraują ir greičiausiai ne mano.

Kai kurie įsivaizdavo, kad ne žinios, kurias sukaupėme, bus reikalingos. Pirmus šešis ar septynis mėnesius aš Aukščiausioje Taryboje mokiausi ekonomikos ir finansų. Vaikai naktį keldavosi žiūrėti, kaip atrodo tėvas. Mes visi eksperimentavome tamsoje“, – kalba jis.

Kaip teigia signataras, tąkart Lietuva gimė antrą kartą.

„Užtenka pažiūrėti į skaičius, kas rodo, jog verkšlenti ir barstytis galvas pelenais nėra prasmės. Nekalbu, kad turime atvirą ir demokratišką šalį. Mes savo vaikams padovanojome visą pasaulį. Mes per daug kalbame apie problemas, sunkumus ir trūkumus. Reikia mokėti pasidžiaugti. Tikiuosi ir linkiu, kad esame paskutinė karta, kuriai reikėjo atkurti nepriklausomybę“, – sako J. Tamulis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.