Lietuvoje

2020.03.18 20:00

Signataras Jonas Šimėnas: pradžioje naują Lietuvą norėjo kurti ne visi

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.03.18 20:00

Kovo 11-osios Akto Signataras Jonas Šimėnas prisimena, kad daugelis tuomet net neįsivaizdavo, ar įmanoma išeiti iš Sovietų Sąjungos, tam reikėjo avantiūrizmo.

„Kovo 11-oji yra kopimas į kalną: ruošiesi, turi viziją, eini, džiaugiesi, kartais būna sunkumų – viskas taip ir buvo. Daugelis net neįsivaizdavo, ar įmanoma išeiti iš Sovietų Sąjungos. Man, užaugusiam sovietiniame laikotarpyje, buvo sunku suvokti, kaip mus gali išleisti iš sistemos, kurioje mes esame visiškai integruoti. Čia turėjo būti avantiūrizmo, kad save įveiktume ir atliktume šį darbą“, – kalba signataras.

Signataras Jonas Šimėnas: Kovo 11-oji yra kaip kopimas į kalną – daugelis net neįsivaizdavo, ar įmanoma išeiti iš Sovietų Sąjungos

Tiesa, J. Šimėno teigimu, jis tikėjosi, kad Lietuvos atkūrimas vyks greičiau.

„Niekaip negalvojau, kad visa tai taip ilgai truks. Buvo priimti svarbiausi dokumentai ir galvojau, kad kibsime kurti Lietuvos. Pasirodo, vieni ėjo ją kurti, o kiti žiūrėjo, kur aš esu toje vietoje. Pamenu vieno kolūkio pirmininko žodžius: „Darykite ten taip, kaip norite, o mes darysime taip, kaip mums reikia.“ Pastebėjau, kad taip dažnai ir nutikdavo. Tas žymusis posakis, kad „Landsbergis išdraskė kolūkius“, tai kolūkius išdraskė patys pirmininkai“, – pabrėžia jis.

Signataras teigia, kad jį dabartinė Lietuva džiugina, linki vienybės ir eiti vienu keliu: „Miestai, kurie iš griuvėsių pakilo į gražiausius miestus, atkurti senamiesčiai. [...] Džiugina iš esmės pasikeitęs kaimas, žmonių pasiekimai. [...] Palinkėjimas eiti visiems vienu keliu ir nesiblaškyti.“

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

anksčiau įmonėje aptikta pažeidimų; atnaujinta 16.10
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių šeimą

palaiko „Šeimos maršo“ idėją
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23