Naujienų srautas

Lietuvoje2013.02.06 11:14

A. Sysas linkęs Seimo kanclerį J. Milerių palikti pareigose

ELTA 2013.02.06 11:14

Seimo vicepirmininkas Algirdas Sysas parlamento kanclerį Joną Milerių, tapusį įtariamuoju baudžiamojoje byloje dėl galimo aplaidaus buhalterinės apskaitos tvarkymo Seimo kanceliarijoje, linkęs palikti einamose pareigose. 

Seimo vicepirmininkas Algirdas Sysas parlamento kanclerį Joną Milerių, tapusį įtariamuoju baudžiamojoje byloje dėl galimo aplaidaus buhalterinės apskaitos tvarkymo Seimo kanceliarijoje, linkęs palikti einamose pareigose.

„Nieko rimto dabar nedarysime, reikia šiek tiek aiškumo. Paprasčiausiai šiek tiek keista, kaip visos tokios, dažnai garsios, bylos po šešių metų tyrimo perkvalifikuojamos. Ponas Milerius tada nebuvo kancleris, jis tik vadovavo komisijai. Kiekvienais metais patikrindavo kasą ir pasirašydavo protokolą, ten buvo dvylika žmonių. (...) Aš linkęs palikti jį pareigose“, – trečiadienį interviu „Žinių radijui“ kalbėjo A. Sysas.

Seimo vicepirmininko manymu, ši byla tikriausiai bus numarinta ir joje joks sprendimas nebus priimtas.

„Dažniausiai tokios bylos numarinamos (...), nes pasirodyti, kad gali čia kapoti galvas, nėra pats geriausias dalykas. (...) Bylų perkvalifikavimas po tiek laiko parodo, kad teisėsaugos institucijos gal ir turi surinkusios operatyvinių duomenų, kokių nors žinių, bet ilgai tai laiko pasidėjusios į stalčius ar seifus ir, kai reikia vykdyti politinį užsakymą, tada ištraukiamos tos bylos“, – savo nuomonę išsakė politikas ir pridūrė, jog teisėsauga turėtų būti nepriklausoma.

A. Sysas priminė, jog byla dėl Seimo kasininkės Reginos Petkelienės iššvaistytų pinigų jau yra baigta – ji nuteista.

ELTA primena, kad Seimo kancleris J. Milerius įtariamuoju baudžiamojoje byloje dėl galimo aplaidaus buhalterinės apskaitos tvarkymo Seimo kanceliarijoje tapo vasario 1 d.

Ikiteisminis tyrimas dėl galimo aplaidaus buhalterinės apskaitos tvarkymo Seimo kanceliarijoje pradėtas po to, kai 2009 m. liepą Seimo kanceliarijos kasoje pasigesta per 440 tūkst. litų.

Iš pradžių įtarimai dėl galimo aplaidaus buhalterinės apskaitos tvarkymo ir tarnybos pareigų neatlikimo buvo sulaukusios tik buvusios Seimo kanceliarijos Finansų departamento direktorė Danutė Petrauskienė ir jos pavaduotoja Dalė Špakauskienė. Vėliau įtarimai pareikšti ir kitiems Seimo kanceliarijos darbuotojams. Dabar yra 11 įtariamųjų.

Dėl dingusių pinigų yra nuteistos buvusi Seimo kasininkė Regina Petkelienė ir buvusi Nacionalinės sveikatos tarybos buhalterė Olga Goluskaitė. Joms skirta po dvejus metus laisvės atėmimo. Paaiškėjo, kad R. Petkelienė skolino O. Goluskaitei pinigus iš Seimo kasos, o ši juos teigia pralošusi kazino.

R. Petkelienė taip pat teigė, kad dalis pinigų skolinta Seimo kanceliarijos darbuotojams, parlamentarams. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi