Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.12 14:26

Gabrieliaus Landsbergio sūnui atliktas tyrimas dėl koronaviruso: rezultatas neigiamas

papildyta Santaros klinikų komentaru
LRT.lt 2020.03.12 14:26

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis pranešė, kad jo sūnui buvo atliktas tyrimas dėl koronaviruso. Politikas socialiniame tinkle paskelbė, kad tyrimas sūnui buvo atliktas po to, kai šis grįžo iš Romos ir pasijuto prastai. Anot G. Landsbergio, tyrimo rezultatas buvo neigiamas.

Kaip socialiniame tinkle paskelbė G. Landsbergis, apie dėl koronaviruso šalyje susiklosčiusią situaciją jis ketino parašyti jau kurį laiką, o tai padaryti dabar paskatino asmeninė patirtis. Politikas rašė, kad jo sūnus praėjusią savaitę grįžo iš Romos. Nors jautėsi gerai, tėvai jam rekomendavo porą savaičių pabūti namuose, nes „maža ką“.

„Ir ką jūs manote – „maža ką“ atėjo. Naktį į trečiadienį jaunuolis pasibeldžia į duris, paprašo jų neatidaryti ir pasako, kad jam pakilo temperatūra. Kiek? 38.5. Išgerk vaistų, pakalbėkim ryte. Ryte - vėl temperatūra, skauda gerklę. Roma, temperatūra, 2020-ųjų kovas - nėra geri žodžiai viename sakinyje. Situacija itin sudėtinga. Atsisveikinimas su Močiute, Kovo 11-osios renginiai, Austėjai – mokykla”, – rašė Seimo narys.

Tėvai netruko skambinti numeriu 112 ir į Visuomenės sveikatos centrą. Nutarė neprisistatyti, kad tai nedarytų įtakos priimamiems sprendimams. G. Landsbergis su žmona specialistus informavo, kad sūnus grįžo iš Romos, karščiuoja. Klausė, ko imtis toliau.

Jų paklaustė, kada sūnus grįžo iš Romos: „Praėjusią savaitę – ketvirtadienį.” Tačiau tėvams buvo atsakyta, kad tokiu metu Roma dar nebuvo viruso epicentru, todėl tyrimas tokiu atveju nedaromas. Esą, jei bus leidžiama tirtis visiems, nebus susitvarkyta.

„Stebėkite ir, jei bus daugiau simptomų pvz. Pradėtų dusti, skambinkite 112. Eina laikas, galvojame, ką daryti. Pagal galiojančią tvarką, galime nedaryti visiškai nieko”, – gautą atsakymą prisiminė G. Landsbergis.

Jis rašė, kad dar kiek pagalvojęs skambino dar sykį. Politikas nerimavo, kad jei serga sūnus, jis gali užkrėsti kitus šeimos narius, o šie – dar didesnį ratą žmonių. Jis sakė nustebęs, nes gavo atsakymą, kad netrukus atvyks greitoji pagalba.

„Po beveik trijų valandų – atvyksta greitoji. Klausiu – ar galite padaryti tyrimą namuose? Ne, negalime, tik ligoninėje ir vaikas ligoninėje turi laukti rezultatų. Kiek? Šešias valandas. Kodėl negali laukti namie? Nes užkrės šeimą. Sakau, kad jis jau savaitę šeimą užkrėtinėjo. O būdamas ligoninėje gali užkrėsti kitus. O jei pats neserga - užsikrėsti. Toks esąs Verygos nurodymas. Išvedu sūnų. Austėja išvyksta mašina iš paskos. Vaikų ligoninė (ne infekcinė), atskira palata su įėjimu iš lauko”, – dalinosi politikas.

Jiems pranešė, kad aktaras ateis ne iškart, o po kelių valandų, nes vaikų ligoninėje tragiškai trūksta medikų, tiesiog sisteminių nespręstų problemų pasekmė.

„Sūnui temperatūra vėl kyla, vaistų nepasiėmę, gerklę skauda, durys užrakintos, jokiu būdu negalima vaikščioti. Vaistus irgi, sako, jei gaus, tai tik temperatūrai mažinti. Po pusantros valandos ateina dviese paimti mėginio ir atlikti tyrimų. Kada bus atsakymas? Po paros. Ne po šešių valandų? Ne. Ką daryti dėl maisto, vandens ir vaistų? „Ibuprofeno“, kaip sakėm, duosime. Maisto ligoninėje tokiomis aplinkybėmis nėra. Vandens irgi nėra. Arbatos irgi neduosime. Jei norite - eikite į „Maximą“, yra netoliese, ar grįžkite namo pasiimti, ko jums reikia. Į „Maximą“? Taip, kadangi Austėja simptomų neturi - gali eiti. Ir būtinai duokite jam vandens, nes jam temperatūra, tirštas kraujas - reikia daug gerti. Namo grįžti sūnui negalima, nes, na... tokie nurodymai. Ką daryti? Tiesiog laukti, kol grįš rezultatai”, – rašė G. Landsbergis.

Jis dalinosi, kad tyrimai daromi tris kartus per dieną. Šeštą ryto, dvyliktą ir šeštą vakaro. Jei nespėja į dvyliktos valandos, tenka laukti šeštos ir taip toliau.

„Mano sūnaus – nors tyrimas paimtas apie trečią dienos – į šeštos vakaro nespėjo. Buvo padarytas kito ryto šeštą. Tada aštuonias valandas mėginys tikrinamas. Dar valandą rezultatas siunčiamas atgal į ligoninę. Ir aš noriu priminti, kad tai tėra vienas vaikas.

Tad, praėjus beveik parai, paaiškėja, kad tai - tik bjauri bakterija. Dešimt dienų geriami antibiotikai turėtų pataisyti situaciją. Jei jam būtų nustatyta korona, turėtų tirti ir mane, tyrimo rezultatus turėčiau šeštadienį. Jei ir man nustatytų, turėtų tirti žmones, su kuriais bendravau iki sūnaus ligos. O tokių būtų jau labai daug ir jie pasiekia dar daugiau žmonių. Jei tyrimai vyktų masiškai ir operatyviai, tie žmonės galėtų būti izoliuoti ir gydytis, o ne platinti virusą”, – rašė Seimo narys.

Praėjus beveik parai paaiškėjo, kad tyrimas dėl koronaviruso neigiamas, kad tai tik „bjauri bakterija”. Politiko sūnui išrašyta antibiotikų. Visgi G. Landsbergis rašė, kad nerimą kelia per maža daromų tyrimų apimtis.

„Jei jam būtų nustatyta korona, turėtų tirti ir mane, tyrimo rezultatus turėčiau šeštadienį. Jei ir man nustatytų, turėtų tirti žmones, su kuriais bendravau iki sūnaus ligos. O tokių būtų jau labai daug ir jie pasiekia dar daugiau žmonių. Jei tyrimai vyktų masiškai ir operatyviai, tie žmonės galėtų būti izoliuoti ir gydytis, o ne platinti virusą.

Labiausiai neramu dėl tyrimų apimčių. Akivaizdu, kad jų daroma per mažai, o ir tiems, kuriems pavyksta tai padaryti, yra sudėtinga. Privačiai darytis tokių tyrimų Lietuvoje yra neįmanoma, nes kaip sakoma- jie gali pinigautis. Apie „drive through“ testavimą, kaip Pietų Korėjoje ar Australijoje net nekalbame.

Man neramu dėl medikų, ar veikia procedūros, skirtos juos apsaugoti. Ne tik kai bus keletas atvejų, bet jei būtų daugybė sergančiųjų. Ypatingai JAV jaučiasi ši problema, testavimo trūkumas neleidžia stabdyti plitimo pačioje pradžioje.

Dėkoju medikams už viską, ką jie daro. Jūs esate Lietuvos fronto linija, kuria kliaunamės, nes tik už jūsų nugarų atlaikysime mes visi.

Jei veikti imta būtų dabar, tai dar turime šansų pakartoti Pietų Korėjos atvejį, tai yra, su griežtomis staigiomis priemonėmis suvaldyti situaciją. Jeigu delsime, atsidursime ten, kur dabar yra Italija. Vakar vakare sūnus kramto atvežtą vakarienę. Prie stiklo kitoje pusėje prieina daktarė, pasibeldžia į stiklą, skiriantį sveikuosius nuo sergančiųjų. “Ar skanu, ar neskauda gerklės?”. Nejaukioje situacijoje, tokie šilti žmogiškumo ženklai itin svarbūs. Tik ar bus jiems laiko po savaitės?” – socialiniame tinkle rašė Seimo narys.

Po Landsbergio sūnaus istorijos – Santaros klinikų atsakas

Kaip penktadienį ryte išplatintame pranešime teigia Santaros klinikų atstovai, Vaikų ligoninėje šiuo metu netrūksta medikų.

„Netrūksta ir jų Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje, kur yra įrengtos stebėjimo palatos ir šiuo metu guldomi vaikai, kuriems įtariama koronaviruso sukelta infekcija. Palatose yra telefono ryšys, per kurį medicinos personalas bendrauja su pacientu.

Reikalui esant tinkamai pasirengęs (su asmens apsaugos priemonėmis) medicinos personalas užeina į palatą apžiūrėti paciento. Stebėjimo palatoje pacientas, laukdamas tyrimo atsakymo, gali užtrukti iki paros laiko. Per tą laiką pacientui yra pasiūloma vandens, arbatos, džiūvėsių. Tačiau pacientai, gaunantys stebėjimo paslaugą, nėra maitinami taip, kaip stacionare gulintys ligoniai“, – informuoja klinikų atstovai.

Jų teigimu, šiuo minimu atveju pacientu, buvusiu stebėjimo palatoje, rūpinosi mama. Nei mama, nei jaunuolis priekaištų ligoninės personalui neturėjo.

Klinikų pranešime taip pat pridedama atmintinė į gydymo vietą atvykusioms šeimoms:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi