Lietuvoje

2020.03.12 14:11

Reakcija į ekstremalią situaciją: priimtos pataisos – Seimo valdyba galės posėdžiauti nuotoliniu būdu

atnaujinta 14.33
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.03.12 14:11

Reaguodamas į Lietuvoje paskelbtą ekstremalią situaciją dėl koronaviruso grėsmės parlamento pirmininkas Viktoras Pranckietis ketvirtadienį parlamentarams pristatė įstatymo pataisas, kuriomis siūlo numatyti, kad Seimo valdybos posėdžiai galėtų būti rengiami ir apklausos būdu. Šios Seimo statuto pataisos parlamente priimtos ypatingos skubos tvarka.

„Kai [...] paskelbiama ekstremalioji situacija, Seimo valdybos posėdis gali būti organizuojamas ir apklausos būdu – kad, jei negalime susirinkti, tai turime paklausti nuomonės“, – ketvirtadienį Seimo statuto pataisas parlamente pristatė V. Pranckietis.

„Socialdarbietis“ Artūras Skardžius, reaguodamas į Seimo pirmininko siūlymą, piktinosi, kad Seimas esą neįsitraukia į kovą su galimu koronaviruso plitimu.

V. Pranckietis replikavo, kad Seimas nėra vykdomoji valdžia, tad parlamentas, anot jo, neturėtų kištis į kitų valdžios šakų veiklą. Seimo pirmininkas akcentavo, kad parlamentas tiesiog turėtų spręsti, kaip turėtų būti organizuojamas darbas Seime ekstremalios situacijos kontekste.

Seimo pirmininkas, reaguodamas į parlamentarų klausimus, pažymėjo, kad ketvirtadienį Seimo valdyba rinksis į posėdį, kuriame tarsis, ar reikia stabdyti posėdžius parlamente dėl koronaviruso grėsmės. LRT.lt primena, kad valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis siūlo bent dvi savaites neorganizuoti posėdžių Seime.

Socdemas Algimantas Salamakinas savo ruožtu ragino nekelti panikos ir patikslinti Seimo statuto nuostatą, kad Seimo valdybos posėdžiai galėtų būti rengiami apklausos būdu tada, kai Seimo valdybos nariai negali posėdyje dalyvauti fiziškai.

Galiausiai Seimas po diskusijų ypatingos skubos tvarka priėmė Seimo statuto pataisas, kuriomis numatyta galimybė Seimo valdybos posėdžius rengti apklaustos būdu. Už pataisas balsavo 98 Seimo nariai, 3 iniciatyvai nepritarė, 8 susilaikė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt