Lietuvoje

2020.03.12 14:38

Nausėda: koronavirusas taps rimtu iššūkiu Lietuvos sveikatos apsaugos sistemai ir visiems žmonėms

BNS, LRT.lt2020.03.12 14:38

Prezidentas Gitanas Nausėda dėl koronaviruso grėsmės atidėjo kitą savaitę suplanuotą kelionę į Ukrainą.

Apie tai žurnalistams ketvirtadienį prezidentūroje pranešė šalies vadovo atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

Pasak jo, kelionė buvo planuota kovo 18–20 dienomis.

Kovo pabaigoje šalies vadovas taip pat ketina vykti į Europos Vadovų Tarybos darbo sesiją Briuselyje, dėl šio vizito laukiama bendro sprendimo.

G. Nausėda taip pat planavo ir apsilankyti pas Belgijos Karalių Filipą, kol kas sprendimas dėl šio priėmimo tikslinamas.

Ketvirtadienį G. Nausėda susitinka su valdančiųjų „valstiečių“ lyderiu Ramūnu Karbauskiu.

Kiek vėliau G. Nausėda savo feisbuko paskyroje teigė, kad „koronavirusas taps rimtu iššūkiu Lietuvos sveikatos apsaugos sistemai ir visiems žmonėms“.

Prezidento teigimu, susidariusi ypatinga situacija jau dabar reikalauja ryžtingų sprendimų.

„Štai kodėl sveikinu Vyriausybės nutarimą imtis prevencinių priemonių, nukreiptų prieš koronaviruso sklaidą. Jos yra griežtos, tačiau adekvačios mums tenkantiems iššūkiams. Raginu visus Lietuvos žmones susitelkti, išlaikyti budrumą, pagalvoti apie savo artimuosius ir jais pasirūpinti. Kviečiu susilaikyti nuo neatsakingų poelgių, kurie gali sukelti grėsmę visuomenės sveikatai“, – feisbuke rašo jis.

Nausėda susitiko su Karbauskiu: pagrindinė pokalbio tema – koronavirusas, prezidentas ragina susitelkti

G. Nausėdos manymu, tik veikdama išvien su kitomis Europos ir viso pasaulio šalimis, Lietuva gali pristabdyti koronaviruso plitimą ir sumažinti neigiamą ligos poveikį visuomenės sveikatai bei ekonomikai.

„Asmeniškai dalyvauju, aukščiausiu lygmeniu Europos Vadovų Taryboje koordinuojant Europos Sąjungos atsaką į susidariusią ypatingą situaciją. Vienas iš klausimų, kuris antradienį buvo aptartas praėjusiame Europos Vadovų Tarybos posėdyje, – ekonomikos skatinimo priemonės, kurių gali prireikti, užsitęsus visuomenės sveikatos krizei. Visi privalėsime prisitaikyti.

(...) Kviečiu visas viešąsias įstaigas, verslo ir nevyriausybines organizacijas kylančią grėsmę vertinti be panikos, tačiau rimtai“, – rašo jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.