Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.12 13:50

Šimašius apie koronavirusą: geriau griežtesnės priemonės nei dešimtys mirčių po savaitės ar dviejų

atnaujinta 14.53

Vilniaus miesto savivaldybė ketvirtadienį surengė spaudos konferenciją, kurioje paskelbė, kokie sprendimai priimti dėl koronaviruso prevencijos mieste. Kaip teigia meras Remigijus Šimašius, geriau dabar imtis rimtesnių priemonių, nei po savaitės ar dviejų turėti dešimtis mirčių.

„Jei kam nors atrodo dabar, kad priemonės per daug griežtos, tai galbūt geriau tegul taip mano, negu po savaitės ar dviejų mes turėtume dešimtis mirčių, kurių dar šiandien galime išvengti arba jas sumažinti“, – sako meras.

„Žiūrint į ateitį, noriu pasakyti, kad šitą virusą tikrai įveiksime, bet reikia imtis tam tikrų žingsnių, nes mūsų virusas tikrai neaplenks“, – tikino R. Šimašius.

Meras teigia, kad Vilnius turi imtis rimtų priemonių dėl to, kad yra didžiausias miestas, kuris yra vienas svarbiausių kelionių taškų Lietuvoje.

„Vilnius – didesnis miestas, didesnės klasės, visko jame daugiau, natūralu, kad kelionės dažnai vyksta į Vilnių, todėl mes tikrai turime rūpintis savo miestiečiais ir kitais. Tai natūralu ir mūsų prievolė yra tai daryti. Tiesą sakant, šiandien, jeigu mums rūpi žmonių gyvybės, kitos išeities nėra“, – tikina jis.

Teigiama, kad meras susitiko su sveikatos apsaugos įstaigų Vilniuje atstovais ir aptarė situaciją, kuri dabar yra sveikatos apsaugos įstaigose.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Podeskis tikino, kad sveikatos įstaigos nėra pasiruošusios dideliam koronaviruso protrūkiui, todėl savivaldybė žada imtis veiksmų.

Šimašius apie koronavirusą: geriau griežtesnės priemonės nei dešimtys mirčių po savaitės ar dviejų

„Žinome, kad mūsų sveikatos sistemos ir kitos sistemos nėra pilnai pasirengę galimam dideliam protrūkiui. Imamės griežtų veiksmų, kad galėtume suvaldyto tokio protrūkio pasekmes, kurios kiltų“, – sako P. Poderskis.

Savivaldybė ėmė bendrauti su maisto tiekimo į namus įstaigų atstovais ir vadovais, ar jie galės užtikrinti maisto tiekimą į namus. Jei tokių paslaugų nesugebės užtikrinti įmonės, savivaldybė žada imtis veiksmų, kad nesklandumų nekiltų.

„Buvau susitikęs su maisto įstaigų atstovais ir vadovais, galime užtikrinti, kad maisto pristatymas vyks sklandžiai, jei to prireiks. Jei bus kokių nesklandumų, mes pasiruošę padėti“, – sako R. Šimašius.

P. Poderskis išskyrė, kad vienas iš svarbiausių aspektų – ugdymo proceso sustabdymas

„Stabdomas ugdymo procesas nuo rytojaus, kaip prasitarė nacionalinė valdžia. Rekomenduojame visoms pramogų įstaigoms stabdyti, riboti savo veiklą, kalbamės toliau su tomis įstaigomis, nes žinome, kad negalime dabar atsakyti į visus klausimus. Yra tam tikrų plonybių, kur vienas renginys ar kvalifikuotinas kaip tas, kuris turi būti sustabdytas, ar ne“, – kalba P. Poderskis.

Kol kas neaišku, kaip bus elgiamasi su barais ir kavinėmis, tačiau P. Poderskis pažymėjo, kad galimai bus ribojamas lankymasis tuose restoranuose, kur lankytojų gali būti apie 100 žmonių.

„Galima konstatuoti aiškiai, tvirčiau nei prieš savaitę, – virusas pas mus – Europoje ir Lietuvoje. Išorės sienų užkardymas – egzistuojanti tema. Virusas pas mus. Tie 3 asmenys (sergantys koronavirusu – LRT.lt), kurie pateikti oficialiai, būtume naivūs, jei manytume, kad jie yra tik trys“, – teigia R. Šimašius.

R. Šimašius sako, kad būtų naivu tikėtis, kad Lietuvoje yra tik trys koronaviruso atvejai.

„Galima konstatuoti aiškiai, tvirčiau nei prieš savaitę, – virusas pas mus – Europoje ir Lietuvoje. Išorės sienų užkardymas, kad nepatektų iš kitų šalių, šiuo atveju iš Italijos ir kitų šalių, vis dar yra egzistuojanti tema. Virusas pas mus. Tie 3 asmenys (sergantys koronavirusu – LRT.lt), kurie paskelbti oficialiai, būtume naivūs, jei manytume, kad jie yra tik trys, nes ne visi žmonės patikrinami dėl vienokių ar kitokių priežasčių. Viruso vidinio plitimo užkardymas – gyvybiškai svarbus“, – teigia R. Šimašius.

Žmonės skatinami visus klausimus ir pastebėjimus rašyti elektroniniu paštu sveikas@vilnius.lt.

Vilniaus miesto savivaldybė ketvirtadienį paskelbė, kad reaguodama į koronaviruso pandemiją pasaulyje, ėmėsi griežtų priemonių viruso plitimo stabdymui. Nuo penktadienio iki šv. Velykų atostogų pabaigos uždaromos visos ugdymo įstaigos – darželiai, mokyklos, universitetai, atšaukiami visi renginiai, stabdoma kino teatrų, sporto klubų ir kitų poilsio ar pramogų vietų veikla.

Lietuvoje šiuo metu nustatyti trys koronaviruso atvejai. Pirmasis vasario 28 dieną nustaytas šiaulietei, kuri grįžo iš komandiruotės Italijoje. Kovo 10 dieną paskelbta apie dar du atvejus Kaune, kur koronavirusas nustatytas šeimai, kuri buvo atostogauti Šiaurės Italijoje.

Meras taip pat nurodė, kad kalbant apie darželių uždarymą, gali būti taip, kad ne visi tėvai turės kam palikti prižiūrėti vaikus.

„Dėl ugdymo proceso, – viena vertus, jis stabdomas darželių ir mokyklų patalpose, kita vertus, (...) mes tikimės, kad distanciniu būdu ar per (elektroninį dienyną. – ELTA) Tamo, ar elektroniniu paštu, kitas priemones bus duodami vaikams namų darbai, daugiau skaitymo. Darbus reikės tikrinti, žiūrėti. Ugdymo procesas kitoks, bet jis vyks“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė R. Šimašius.

„Turbūt daugiausia klausimų kyla darželinukų tėvams. Be jokios abejonės, tai iššūkis, ne visi gali su kažkuo susikooperuoti, kažkam palikti (vaikus. – ELTA). (...) Mes galime suprasti, kad bus atvejų, kai žmonės negalės ateiti į darbą, nes turės prižiūrėti vaikus. Bet tai yra kaina, kurią turime mokėti, norint išsaugoti mūsų senelių ir kitų žmonių gyvybes“, – kalbėjo Vilniaus meras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi