Lietuvoje

2020.03.12 13:34

Konservatoriai neketina palaikyti Seimo darbo stabdymo

Jadvyga Bieliavska, ELTA2020.03.12 13:34

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininko pavaduotoja Monika Navickienė, reaguodama į LVŽS pirmininko Ramūno Karbauskio pareiškimą, kad Seimo darbas turėtų būti stabdomas dviem savaitėms, pabrėžia, kad toks siūlymas šiuo metu neatsakingas ir konservatoriai jo neketina palaikyti.

„Parlamentarai neturėtų būti privilegijuojami ir išskiriami iš kitų visuomenės grupių – universitetų darbuotojų, mokytojų, socialinių darbuotojų, valstybės tarnautojų ir daugelio kitų profesijų ir institucijų. Priešingu atveju, toks sprendimas primena valdančiųjų norą pasislėpti nuo konstruktyvios kritikos ir Seimo narių teikiamų pasiūlymų bei raginimų Vyriausybei tobulinti krizės valdymą“, – sako M. Navickienė.

Jos nuomone, Seimas turėtų rinktis ir į neeilinius posėdžius.

„Kitaip negu siūlo valdantieji, Seimas turėtų kartu su vėluojančia užkardyti grėsmes Vyriausybe rinktis į neeilinius posėdžius, kad būtų kompleksiškai pasiruošta patiems sudėtingiausiems scenarijams visose srityse – pirmiausia – sveikatos apsaugoje, tačiau taip pat ir ekonomikos, švietimo, socialinės apsaugos ir eilėje kitų”, – pabrėžė Seimo narė M. Navickienė.

Europoje vis intensyviau plintant koronavirui, „valstiečiai“ siūlys Seimui į posėdžius nesirinkti artimiausias dvi savaites. Tai ketvirtadienį žurnalistams pranešė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas R.Karbauskis.

Pasak jo, parlamento vadovybei bus siūloma atsisakyti visų Seimo posėdžių ir sudaryti sąlygas Seimo kanceliarijos darbuotojams dirbti per atstumą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.