Lietuvoje

2020.03.12 13:25

Rokiškio rajono mokiniai atliko praktiką Italijoje ir penktadienio naktį turėtų grįžti į Lietuvą

Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklos mokiniai išvykę į Italiją atlikti praktikos ir penktadienio naktį turėtų grįžti į Rokiškį. Kiek tų mokinių, ir kokio jie amžiaus, mokykla informacijos neteikia. Teigiama, jog tai „privatu“.

Tuo tarpu „Gimtąjį Rokiškį“ kelis kartus pasiekė susirūpinusių rokiškėnų skambučiai. Žmonės sakė, jog tai aštuoni mokiniai ir domėjosi, kodėl jie ten važiavo ir kas bus jiems grįžus šiandieninėje situacijoje.

Nebuvo jokios grėsmės?

Mokyklos vykdomo europinio projekto „Erasmus+“ koordinatorė Silva Piestinienė teigė: „Mūsų mokiniai išvyko, kada Italijoje nebuvo jokios grėsmės, vasario 22-ąją“.

Paklausta, kiek mokinių, S. Piestinienė sakė negalinti teigti tokios informacijos, nes tai privati informacija ir reikia apsaugoti žmones. Projekto koordinatorė sakė, jog siunčiant mokinius į Italiją, buvo paisoma visų Užsienio reikalų ministerijos ir Sveikatos apsaugos ministerija rekomendacijų bei remiamasi oficialiais raštais, gautais iš Europos komisijos „Erasmus+“ fondo.

Į klausimą, kaip švietimo įstaiga nuo penktadienio izoliuos grįžusius savo mokinius, S. Piestinienė sakė: „Jie laikysis rekomendacijų, kurios visur yra nurodytos. Aš jau susisiekiau su Visuomenės sveikatos centru“.

Mokyklos internetiniame puslapyje skelbiama visiems prieinama informacija apie projektą, pagal kurį minėtos švietimo įstaigos mokiniai atlieka praktikas užsienyje, ne tik Italijoje, įvairiose šalyse. Jo trukmė – 12 mėnesių. Bendra projekto dotacijos suma 95149 eurai.