Lietuvoje

2020.03.12 12:35

VTEK tęs tyrimą dėl premjero Sauliaus Skvernelio gatvės tiesimo

LRT.lt2020.03.12 12:35

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) atliekamą tyrimą dėl premjero Sauliaus Skvernelio elgesio pratęsė trims mėnesiams. Tai maksimalus terminas, kurį nustato Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Šį sprendimą VTEK priėmė atsižvelgusi į tiriamų aplinkybių sudėtingumą bei tyrimą sudarančios informacijos gausą. Šiuo metu VTEK vis dar gauna ir analizuoja dokumentus bei atsakymus į savo pateiktus paklausimus.

Tiriama, ar premjero privatūs interesai nepaveikė sprendimų skirti finansavimą gatvės Vilniaus rajone, šalia kurios jis gyvena, asfaltavimo darbams. Taip pat VTEK tiria, ar, svarstant bei priimant minėtuosius sprendimus, S. Skverneliui nekilo Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatyme nustatyta pareiga nusišalinti.

Tyrimas pradėtas pernai gruodį, žiniasklaidoje paskelbtos informacijos pagrindu bei gavus Vyriausybės kanceliarijos, Susisiekimo ministerijos ir Vilniaus rajono savivaldybės atsiųstus dokumentus.

Žiniasklaidoje skelbta, kad 2019-10-30 Vyriausybės nutarimo Nr. 484 pagrindu buvo skirtas finansavimas ir gatvės, šalia kurios gyvena premjeras, asfaltavimui, o premjeras šiam posėdžiui pirmininkavo. Kelta abejonė, ar valstybės politiko veiksmai neprieštarauja Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimams.

Tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.