Lietuvoje

2015.09.28 16:14

Seimo pirmininkė: ruošiantis priimti pabėgėlius, trūksta bendradarbiavimo tarp institucijų

BNS 2015.09.28 16:14

Ruošiantis priimti pabėgėlius, trūksta bendradarbiavimo tarp institucijų, sako pirmadienį Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje apsilankiusi Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

Parlamento vadovė teigiamai vertino centro pasirengimą priimti pabėgėlius, tačiau sakė, jog centrui trūksta konkrečios informacijos – kada, kiek pabėgėlių gali tekti priimti.

„Neramina tai, kad nežino, kaip ir kokių bus patalpinta į centrą, nes jei iškart bus atvežta apie 500 žmonių, be abejo, tokių galimybių priimti jie neturi. Jei bus vežama po 30–40 ir atitinkamai kas kelis mėnesius, tada jie pajėgūs tuos klausimus spręsti. Šiandien niekas negali pasakyti, kada bus atvežta, kiek, ir tai stabdo pasirengimo procesą, o tai yra labai blogai“, – žurnalistams Seime pirmadienį sakė L. Graužinienė.

„Susidariau visai neblogą vaizdą, situacija nebloga, ir ypatingai integracinės programos – antrą mėnesį būdami kai kurie jaunuoliai ganėtinai neblogai kalba lietuviškai, tai rodo, kad ten dirbantys žmonės labai daug atiduoda savęs, kad pasiektų rezultatą“, – pridūrė ji.

Seimo pirmininkės vertinimu, ruošiantis pabėgėlių priėmimui „trūksta tarpžinybinio koordinavimo“. „Komisija (premjero) sudaryta per vėlai, akivaizdu, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerija tikrai neblogai pasirengusi ir numačiusi visus žingsnius į priekį, bet taip pat jie neturi daugelio atsakymų“, – sakė L. Graužinienė.

Pasak jos, centrui reikėtų daugiau informacijos, kokius žmones ruoštis priimti – ar tai bus šeimos su vaikais, ar vieni žmonės.

Šiuo metu Pabėgėlių priėmimo centre įsikūrę 35 atvykėliai iš Afganistano, Ukrainos, Rusijos, Irako, Sirijos ir Šri Lankos.

Prisidėdama prie Europos Sąjungos programos, Lietuva įsipareigojo per dvejus metus priimti 1105 pabėgėlius iš tokių šalių, kaip Sirija, Irakas ir Eritrėja. Pirminė jų integracija vyktų Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje, vėliau migrantai būtų perkeliami į savivaldybes.