Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.28 17:18

VTEK netirs A. Butkevičiaus viešųjų ir privačių interesų

BNS 2015.09.28 17:18

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) netirs, ar premjeras Algirdas Butkevičius nesupainiojo viešų ir privačių interesų.

Remdamasi įstatymu, VTEK teigia, kad valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo aplinkybėmis, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas, papildyti deklaraciją turi tuomet, kai jis pats įvertina, ar jos gali sukelti interesų konfliktą.

Premjero elgesį VTEK prašė ištirti opozicinė Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Skunde pateikę ryšius tarp A. Butkevičiaus ir 50 proc. įmonės „Ministerium“ akcijų turinčio jo žento Evaldo Vaitasiaus ir ministro pirmininko buvusios visuomeninės patarėjos Dalios Kutraitės-Giedraitienės, kuri yra buvusi „Ministerium“ valdybos pirmininkė, konservatoriai prašė ištirti, ar A. Butkevičius nesinaudojo pareigomis asmeninei naudai gauti.

Liepos 29 dieną Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas susitiko su A. Butkevičiumi – oficialiai nurodyta, kad aptartos pieno sektoriaus problemos. Tačiau konservatoriams kilo „pagrįstas įtarimas“, kad susitikimo metu A.Butkevičius galimai darė įtaką Š.Keserauskui dėl tyrimo dėl programavimo ir komunikacijos įmonių kartelio.

VTEK teigia, kad konservatorių duomenys apie A.Butkevičiaus buvusį ar esamą suinteresuotumą iš esmės grindžiami „prielaidomis, nepatvirtintomis išvadomis ir aplinkybėmis“.

„Interesų konfliktas turi būti aiškus ir tiesioginis“, – teigia VTEK.

Naujienų portalas 15min.lt prieš dvi savaites pranešė, kad įmonę „Ministerium“ lydi sėkmė valstybiniuose konkursuose. Laimėtoju bendrovė tapdavo pagal ekonominio naudingumo, o ne mažiausios kainos kriterijų. „Ministerium“ klientais yra buvusi Finansų, Vidaus reikalų, Aplinkos ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldi Valstybinė ligonių kasa.

Nei premjeras, nei D.Kutraitė-Giedraitienė iki publikacijos žiniasklaidoje ryšių su šia įmone ar jos akcininkais nebuvo deklaravę. Po 15min.lt straipsnio premjeras A. Butkevičius savo viešųjų ir privačių interesų deklaraciją papildė.

D. Kutraitė-Giedraitienė, kuri yra vadovavusi šios įmonės valdybai, po publikacijos pasitraukė iš visuomeninės premjero patarėjos pareigų.

Tuo metu A. Butkevičius žiniasklaidoje paskelbtą informaciją apie jo žento įmonės veiklą pareiškė vertinantis kaip „purvinos rinkiminės kampanijos“ dalį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi