Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.12 09:51

Karbauskis: siūloma, kad Seimas artimiausias dvi savaites nesirinktų

Rengiamasi uždrausti renginius, į kuriuos ateina bent 100 žmonių, atnaujinta 10.25

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis ketvirtadienį pranešė, kad siūloma Seimui artimiausias dvi savaites nesirinkti į jokius posėdžius, saugantis koronaviruso plitimo.

„Siūlymas yra, kad artimiausias dvi savaites Seimas nesirinktų“, – žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Pasak valdančiųjų lyderio, sprendimą dėl Seimo laikino uždarymo vėliau antradienį turėtų priimti Seimo valdyba. Anot parlamentaro, gyvybiškai svarbių priimti sprendimų Seime šiuo metu nėra.

R. Karbauskis taip pat paskelbė, kad Vyriausybė rengiasi uždrausti masinius renginius, į kuriuos renkasi daugiau kaip 100 žmonių. Pasak jo, tokių priemonių besiėmusios šalys, kur koronavirusas jau išplito, pavėlavo.

„Tuo tarpu mes dar galime šiandien kalbėti apie tai, kad tai gali būti reikšminga priemonė“, – teigė politikas.

Jis taip pat sakė pritariantis siūlymui dviem savaitėms uždaryti mokyklas.

„Aš suprantu, kad tai turbūt komplikuotų tam tikrų šeimų gyvenimą, bet šitos priemonės <...> yra prevencinės, jos tiesiog duotų galimybę apsisaugoti nuo galimo plitimo“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Žiemą pradėjęs plisti koronavirusas per pastarąsias savaites išplito Europoje, ypač Italijoje. Žemyne fiksuoja daugiau kaip 22 tūkst. užsikrėtimų, 930 mirtys.

Lietuvoje nustatyti trys koronaviruso atvejai.

Viktoras Pranckietis: Seime tvyro šventa ramybė

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis kol kas konkrečiai nesako, kaip koronavirusas galėtų pakoreguoti Seimo darbą. Pasak jo, kol kas Seimo valdyba to klausimo nesvarstė.

„Tai svarstė seniūnų sueiga. (...) Svarstysime galimybę valdybai priimti sprendimus nuotoliniu būdu. Seimo valdyba yra atsakinga už posėdžių grafiką. Tai tą grafiką galėtume keisti operatyviai priklausomai nuo sąlygų“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė V. Pranckietis.

Jo teigimu, konkretūs sprendimai dėl darbo tvarkos Seime gali būti priimti po Vyriausybės priimtų rekomendacijų.

V. Pranckietis dėl koronaviruso problemų Seime nemato. „Seime tvyroja šventa ramybė“, – sakė jis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis ketvirtadienį žurnalistams sakė, kad Europoje vis intensyviau plintant koronavirui, „valstiečiai“ siūlys Seimui į posėdžius nesirinkti artimiausias dvi savaites.

Pasak jo, bus siūloma atsisakyti visų Seimo posėdžių ir sudaryti sąlygas Seimo kanceliarijos darbuotojams dirbti per atstumą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23