Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.12 09:23

Ministras Monkevičius siūlo dėl koronaviruso laikinai uždaryti mokyklas

profsąjunga pasiūlymui pritaria, atnaujinta 10.23
Aida Murauskaitė, LRT.lt 2020.03.12 09:23

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija yra parengusi scenarijų, kaip būtų galima saugantis nuo koronaviruso laikinai uždaryti mokyklas, vaikų darželius, kitas ugdymo įstaigas. Ministras A. Monkevičius sako, kad sprendimai dėl šių prevencijos priemonių bus priimti ketvirtadienį.

„Bet kuriuo atveju greičiausiai teks nutraukti ugdymą, tik klausimas, kaip tai daryti, – atostogų režimu ar nuotoliniu būdu, kad būtų kuo mažesni nuostoliai švietimui“, – LRT.lt sakė ministras.

Jo nuomone, kitoks mokyklų darbo režimas galėtų apimti dvi savaites.

„Skirtingi variantai, kaip reikėtų elgtis vaikų darželių atveju, universtitetams, abiturientų, kurie ruošiasi egzaminams, atveju. Universitetams nuotolinį būdą gal paprasčiau priderinti“, – kalbėjo A. Monkevičius.

Jis sakė nuolat bendraujantis su kitais ES švietimo ministrais.

„Dar šį rytą gavau žinių iš kolegų Kroatijoje, Prancūzijoje, Graikijoje, Lenkijoje. Norime visi kuo vienodžiau elgtis. Pas mus situacija dar mažiau grėsminga, bet norime užbėgti įvykiams už akių“, – sakė ministras.

Jei ugdymo įstaigos dirba atostogų režimu, paprastai yra trumpinamas kitų, pavyzdžiui, vasaros atostogų laikas.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga pranešė, kad palaiko ministro siūlymą dėl ugdymo proceso stabdymo.

„Dėl kelių savaičių ugdymo kokybė nenukentės. Be to, pernai prailginus mokslo metus iki birželio vidurio nebuvo užtikrintas veiklos turinys, todėl bus galima tas kelias savaites išnaudoti pamokoms“, – teigė profsąjungos lyderis Egidijus Milešinas.

Esamą situaciją E. Milešinas aptarė ir su Švietimo įstaigų vadovų profesinės sąjungos pirmininkės pavaduotoja Daiva Maroziene, kuri taip pat pritaria siūlymui stabdyti švietimo įstaigų darbą, teigiama pranešime.

„Kuo daugiau atsargumo priemonių imsimės, tuo mažiau nuostolių patirsim. Švietimo įstaigų vadovai sugebės užtikrinti, kad vaikų žinios ir mokymo kokybė nenukentėtų“, – kalbėjo profsąjungos lyderis.

Ketvirtadienio rytą Vidaus reikalų ministerijoje renkasi vyriausybinė ekstremalių situacijų komisija. Ji pasiūlys Vyriausybei sprendimus dėl platesnių prevencinių priemonių. Pats Ministrų kabinetas renkasi 11 valandą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi