Lietuvoje

2020.03.11 20:49

Klaipėdos rajonas Kovo 11-ąją pasitiko su milžiniška trispalve ir dešimtimis laisvės laužų

LRT.lt2020.03.11 20:49

30-ąjį laisvos Lietuvos pavasarį Klaipėdos rajonas pasitiko išskirtinai. Ant Savivaldybės pastato išskleista milžiniška trispalvė, o Kovo 11-osios renginius rajone vainikavo prieš keliolika minučių pagrindinėje Gargždų aikštėje įžiebti 30-imt simbolinių laužų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Milžiniška trispalvė Gargžduose iškelta dar Kovo 11-osios išvakarėse. Darbai truko apie porą valandų, į pagalbą pasitelktas net statybinis bokštelis. Bene didžiausia Vakarų Lietuvoje trispalvė yra 4,5 metro pločio ir net 31 metro ilgio, o bendras jos plotas – apie 135 kvadratiniai metrai.

„Ilgai sukome galvas, kur geriausia trispalvę pakabinti. Pasirinktas Savivaldybės pastatas, nes čia – miesto centras. Kad maždaug įsivaizduotumėme trispalvės dydį – pastatas yra apie 10-ies metrų aukščio, o per ilgį kiek daugiau nei 40-imt metrų. Tad vėliava uždengė didžiąją dalį pastato. Ir ji yra skirta ne tik Kovo 11-ajai. Trispalvę kelsime ir per kitas valstybės šventes – Liepos 6-ąją, Vasario 16-ąją“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šiais metais Nepriklausomybės atkūrimo dieną minime jau 30-ąjį kartą, tad Kovo 11-osios renginius Klaipėdos rajone vainikavo 30 laisvės laužų, suliepsnoję vos prieš keliolika minučių.

Juos uždegė daugiau nei 11 kilometrų įveikę įvairioms organizacijoms atstovavę žygeiviai, kurie žygiavo partizanų keliais. Kiekvienas laužas simbolizuoja po vienus nepriklausomos Lietuvos metus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.