Lietuvoje

2020.03.11 20:15

Koronavirusą paskelbus pandemija, profesorius Kasiulevičius ragina imtis griežtų priemonių

LRT.lt2020.03.11 20:15

Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) paskelbus koronaviruso plitimą pasauline pandemija, Vilniaus Universiteto Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius ragina imtis konkrečių veiksmų ir pateikia rekomendacijas.

Kaip V. Kasiulevičius rašo savo feisbuko paskyroje, „iliuzijų dėl COVID-19 plitimo neliko“.

Medikas pateikia rekomendacijas, ką reikėtų daryti Lietuvai, siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui.

„Privalome didinti PGR testavimo apimtis ir imtis sienų kontrolės. Tačiau svarbesnis visuomenės sveikatos priemonių taikymas tam, kad sumažinti artėjantį viruso smūgį Lietuvos sveikatos apsaugos sistemai. Jau anksčiau pateikiau įrodymus, kad jau dabar COVID-19 įtaka Italijos sveikatos apsaugos sistemai keletą kartų viršijo gripo poveikį ir situacija blogėja kasdieną.

1) Susisiekimas su Italija ir kitomis intensyvaus viruso plitimo zonomis galimas tik užtikrinant būtinųjų prekių gabenimą, kurių sąrašą tvirtina Lietuvos Reapublikos Vyriausybė. Dalyvavimas visose konferencijose, parodose ir susitikimuose privalo būti atšauktas.

2) Aiškiai nurodyti laiką, per kurį visi Lietuvos piliečiai turi palikti Italijos ir kitų endeminių šalių teritoriją. To nepajėgiantiems padaryti užtikrinti jų sugrįžimą panaudojant karo transporto lėktuvus.

3) Visi atvykę iš Italijos ir kitų viruso endeminių zonų Lietuvos ir užsienio piliečiai privalo patekti į 14 dienų karantiną.

4) Socialinė distancija. 2 metrų atstumo užtikrinimas tarp šalies piliečių. Nuo šiandien 2 mėnesiams atsisakome visų rankų paspaudimų, apsikabinimų, renginių, konferencijų. Autobususuose ir troleibusuose leidžiamos tik sėdimos vietos.

5) Visi sporto ir kultūros renginiai turi būti stabdomi ne trumpesniam kaip 2 mėnesių laikotarpiui.

6) Per artimiausią savaitę parengiamas visų tipų mokymo įstaigų veiklos stabdymo planas keičiant mokymą į nuotolinį panaudojant internetą ir televiziją. Planas įgyvendinamas per 48 valandas užregistravus pirmajį SARS-CoV-2 viruso plitimo visuomenėje atvejį.“

Medikas pažymi, kad itin sudėtinga situacija yra Italijoje, kur koronavirusu užsikrėtę virš 12 tūkst. žmonių, o pastarąją parą nuo jo mirė 196 žmogus.

Lietuvoje trečiadienio duomenimis yra patvirtinti 3 užsikrėtimai koronavirusu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.