Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.28 13:09

S. Muravjovas: atvirasteismas.lt teikia daugiausiai informacijos apie šalies teismus pasaulyje

Tarptautinę teisės žinoti dieną Lietuvoje startavo projektas, suteiksiantis skaidrumo Lietuvos teismų sistemai. Jį iniciavo „Transparency international“ ir Nacionalinė teismų administracija.

Atvirasteismas.lt – interneto puslapis, kuriame pateikiama detali Lietuvos teismų statistika, gauta iš Nacionalinės teismų administracijos ir teismų.

„Jau buvo sukurtas mūsų kolegų iš Slovakijos pavyzdys. (...) Mes nusprendėme – o kodėl Lietuvai netapti antrąja valstybe pasaulyje, kuri galėtų turėti tokio pobūdžio puslapį? Atvirasteismas.lt šiuo metu yra vienintelis puslapis pasaulyje, kuris teikia tiek daug informacijos apie teismus ir teisėjus, tad kviečiu gyventojus apsilankyti ir suprasti, kaip dirba teismai jų miestelyje ar mieste, kokie teisėjai gyvena tarp jų, ir pagal ką yra sprendžiami jų darbo rezultatai“, –  pasakojo „Transparency international“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergėjus Muravjovas.

„Ši platforma iš esmės yra unikali tuo, kad suteikia galimybę vienoje vietoje gauti prieinamą informaciją įvairiausiais pjūviais apie teismų ir teisėjų veiklos rezultatus, kurie iš tikrųjų yra labai įspūdingi“, – sakė Lietuvos aukščiausiojo teismo pirmininkas Rimvydas Norkus.

Daugiau apie iniciatyvą atvirasteismas.lt – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi