Lietuvoje

2020.03.11 14:19

TSPMI Metų valstybės kūrėja išrinko Kazėnienę

Jūratė Skėrytė, BNS2020.03.11 14:19

Negeroves kalėjimų sistemoje atskleidusi Rasa Kazėnienė išrinkta Metų valstybės kūrėja.

Lietuvos valstybei 2019 metais labiausiai nusipelniusį asmenį paskelbė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) bendruomenė.

Anot instituto pranešimo, R. Kazėnienė apdovanota „už drąsą ir pilietiškumo pavyzdį, viešinant ir ginant principinę poziciją dėl įkalinimo įstaigų būklės“.

2017 metų pavasarį tuo metu Kauno tardymo izoliatoriaus buhaltere dirbusi R. Kazėnienė pranešė apie pažeidimus šioje įstaigoje. Po to vykusio tarnybinio patikrinimo metu atsistatydino Kalėjimų departamento direktorė Živilė Mikėnaitė, o po tyrimo atleistas Kauno tardymo izoliatoriaus vadovas Edvardas Kviatkauskas.

Šis apdovanojimas yra jau šeštasis. Nugalėtojus TSPMI skelbia Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, kovo 11-ąją.

Laureatais jau yra tapę tuometinis Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis, tuometinis energetikos ministras Rokas Masiulis, laidų vedėjas Andrius Tapinas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis, modernaus meno muziejaus MO įkūrėjai Danguolė ir Viktoras Butkai.

Kandidatais į apdovanojimą gali tapti nepriekaištingos reputacijos politikai, valstybės tarnautojai, visuomenininkai, verslo atstovai, iniciatyvūs piliečiai ar organizacijos. Kandidatus nominuoja VU TSPMI bendruomenės nariai – studentai, dėstytojai, darbuotojai ir alumnai, o renka speciali komisija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.