Lietuvoje

2020.03.11 14:19

TSPMI Metų valstybės kūrėja išrinko Kazėnienę

Jūratė Skėrytė, BNS2020.03.11 14:19

Negeroves kalėjimų sistemoje atskleidusi Rasa Kazėnienė išrinkta Metų valstybės kūrėja.

Lietuvos valstybei 2019 metais labiausiai nusipelniusį asmenį paskelbė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) bendruomenė.

Anot instituto pranešimo, R. Kazėnienė apdovanota „už drąsą ir pilietiškumo pavyzdį, viešinant ir ginant principinę poziciją dėl įkalinimo įstaigų būklės“.

2017 metų pavasarį tuo metu Kauno tardymo izoliatoriaus buhaltere dirbusi R. Kazėnienė pranešė apie pažeidimus šioje įstaigoje. Po to vykusio tarnybinio patikrinimo metu atsistatydino Kalėjimų departamento direktorė Živilė Mikėnaitė, o po tyrimo atleistas Kauno tardymo izoliatoriaus vadovas Edvardas Kviatkauskas.

Šis apdovanojimas yra jau šeštasis. Nugalėtojus TSPMI skelbia Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, kovo 11-ąją.

Laureatais jau yra tapę tuometinis Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis, tuometinis energetikos ministras Rokas Masiulis, laidų vedėjas Andrius Tapinas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis, modernaus meno muziejaus MO įkūrėjai Danguolė ir Viktoras Butkai.

Kandidatais į apdovanojimą gali tapti nepriekaištingos reputacijos politikai, valstybės tarnautojai, visuomenininkai, verslo atstovai, iniciatyvūs piliečiai ar organizacijos. Kandidatus nominuoja VU TSPMI bendruomenės nariai – studentai, dėstytojai, darbuotojai ir alumnai, o renka speciali komisija.

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7
Mokiniai, mokykla, Jono Pauliaus II gimnazija, mokiniai, mokykla, abiturientai

Lietuvoje

2020.08.05 15:20

Lingienė: tendencijos rodo, kad mokslo metai galėtų prasidėti įprastai Kitą savaitę grįžusiesiems iš Lenkijos gali tekti izoliuotis

33