Lietuvoje

2020.03.11 13:12

Koronavirusu užsikrėtę kauniečiai vyko į Italiją, nors žinojo apie pavojų

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.03.11 13:12

Antradienį pranešta, kad Lietuvoje nustatyti du nauji koronaviruso atvejai. Pranešama, kad virusas nustatytas iš Italijos grįžusiai kauniečių šeimai. Kauno klinikinės ligoninės atstovai plačiau komentuoja situaciją.

Pranešama, kad pacientai jaučiasi gerai, nekarščiuoja, kitų nusiskundimų neturi, jiems taikomas stebėjimas ir simptominis gydymas. Pirmieji ligos požymiai, kuriuos pajuto pacientai, buvo gerklės skausmas, sausas kosulys, kiek pakilusi temperatūra ir raumenų skausmas.

Kaip sakė Kauno klinikinės ligoninės Infekcinių ligų skyriaus vedėja Estela Tamašauskienė, ligos eiga kol kas vertinama kaip nesunki.

„Kol kas, kaip žinote, tvirto, patvirtinto gydymo, kuris remtasi stipriomis rekomendacijomis, nėra“, – komentavo E. Tamašauskienė.

Pasak Infekcinių ligų skyriaus vadovės, kitos savaitės pradžioje, jei pacientams neatsiras kokių nors naujų ligos simptomų, bus kartojami tyrimai ir sprendžiant pagal jų rezultatus bus imamasi tolesnių žingsnių. Kaip sakė E. Tamašauskienė, pradėti tirti ir pacientai, atvykę iš Vokietijos, Prancūzijos ir Ispanijos.

Kaip sakė Kauno klinikinės ligoninės generalinis direktorius Albinas Naudžiūnas, nustatyta, su kuo bendravo virusu užsikrėtusi pora, tai jų artimi giminaičiai: „Visuomenės sveikatos centras žino juos, jie bus stebimi.“

Anot ligoninės vadovo, kauniečiai į Šiaurės Italiją išvyko vasario 29-ąją, kai jau buvo žinoma apie viruso situaciją šioje šalyje. A. Naudžiūnas apgailestavo dėl tokio jų sprendimo ir pabrėžė, kad medikai susiduria tik su panašių sprendimų pasekmėmis, nes visi šiuo metu Lietuvoje fiksuoti viruso atvejai yra atvežtiniai, kitaip tariant, žmonės juos parsivežė iš kelionių.

„Kada žmonių mūsų daugiau nei 5 tūkst. ten ir jie grįš, bus tų atvejų vis daugiau, paprastai grįš jauni, stiprūs žmonės, slidininkai, sportiški ir jie prasirgs lengvai ta liga. Vieni kreipsis, kiti galbūt nesikreips, tačiau po savaitės ar dviejų nuo jų užsikrėtę seneliai, tėvai atvyks į ligoninę su visuomenėje įgyta infekcija ir, greičiausiai, bus sunkūs ligoniai“, – kalbėjo A. Naudžiūnas.

Jis pabrėžė, kad žmonės elgiasi labai blogai, kai nusipirkę kelionę ar suplanavę komandiruotę jų neatšaukia, o renkasi keliauti į rizikingas teritorijas.

Kauno klinikinėje ligoninėje dėl koronaviruso stebimi aštuoni žmonės, iš kurių du yra vaikai. Medikai sakė, kad tai taip pat yra iš kelionių grįžę žmonės, tarp jų ir šeima su vaikais.

Kaip sakė A. Naudžiūnas, gerai tai, kad kauniečiai, kuriems nustatytas virusas, grįžo automobiliu, iš karto apie tai pranešė institucijoms, nėjo į darbą. Visgi neaišku, ar jie nesilankė kitose viešose vietose. Tai aiškinsis visuomenės sveikatos centras.

Ligoninės vadovas taip pat kalbėjo, kad pavojingas kontaktas su sergančiuoju yra jei bendrauja mažesniu nei vieno metro atstumu ir ilgiau nei 15 min.

Portalas LRT.lt primena, kad pirmasis koronaviruso atvejis buvo nustatytas vasario 28-ąją, juo užsikrėtė 39-erių šiaulietė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.