Lietuvoje

2020.03.11 10:41

Matijošaitis koronaviruso akivaizdoje: panikai čia tikrai ne vieta

LRT.lt2020.03.11 10:41

Patvirtinus, kad du nauji koronaviruso atvejai yra užfiksuoti Kaune, Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis išplatino viešą kreipimąsi į miesto gyventojus, ragindamas nepasiduoti panikai. 

„Nustačius pirmuosius koronaviruso atvejus mūsų mieste, pirmiausia turime pasirūpinti, kad apsaugotume kitus žmones nuo šio viruso plitimo. Tikiu, kad kauniečiai yra sąmoningi ir adekvačiai reaguos į situaciją. Panikai čia tikrai ne vieta“, – Kauno miesto savivaldybės „Facebook“ paskyroje rašo meras.

Jis ragina uoliai vykdyti visus visuomenės sveikatos specialistų patarimus, imtis būtinų prevencinių priemonių, vengti masinio susibūrimo vietų, laikytis higienos rekomendacijų.

„Ekstremali situacija paskelbta visos šalies mastu. Privalome suvokti, kad šią akimirką masiniai renginiai uždarose erdvėse, kelionės į rizikos šalis ir kiti neadekvatūs poelgiai yra pavojingi mūsų bei aplinkinių sveikatai ir net gyvybei“, – rašo V. Matijošaitis.

Miesto savivaldybė, anot mero, yra pasiruošusi bendradarbiauti su mieste esančiomis sveikatos priežiūros įstaigomis, pirmiausia – su Kauno klinikine ligonine, kurioje laikoma įzoliuota koronavirusu užsikrėtusi šeima. Taip pat pagalba bus teikiama ir Greitosios medicinos pagalbos stočiia bei kitų specialiųjų tarnybų vadovais.

„Esame nusistatę būtinas priemones Ekstremalių situacijų komisijoje, atsižvelgiame į visus nacionaliniu mastu teikiamus sveikatos apsaugos institucijų nurodymus bei rekomendacijas. Savarankiškai veiksmų imamės ir patys, ruošdamiesi galimiems įvykiams, jei situacija dar labiau paaštrėtų ir prireiktų miesto įsikišimo“, – teigia meras. – „Neabejoju medikų kompetencija ir tikiu, kad pacientams ligoninėje bus suteikta kvalifikuota pagalba. Todėl norisi tikėti, kad aukų pavyks išvengti“, – rašo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

LRT.lt primena, kad trečiadienio rytą Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijos centro vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino, kad Lietuvoje fiksuoti dar du koronaviruso atvejai. Virusu užsikrėtė kovo 7-ąją iš slidinėjimo Italijoje grįžusi šeima. Vyras ir žmona šiuo metu laikomi Kauno klinikinėje ligoninėje, abiejų sveikatos būklė patenkinama, jiems, anot A. Verygos, taikomas simptominis gydymas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.