Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.11 10:00

Naujausia informacija: koronavirusu užsikrėtė kauniečių šeima, grįžusi iš Italijos

atnaujinta 11.10
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.03.11 10:00

Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijos centro vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga trečiadienį patvirtino, kad Lietuvoje fiksuoti dar du koronaviruso atvejai. Anot jo, susirgo kauniečių šeima – vyras ir žmona. Jie, pasak ministro, grįžo iš Šiaurės Italijos.

Pasak A. Verygos, vyras ir žmona nėra rizikos grupei priklausantys žmonės. Jie, pasak ministro, gimę 1980 ir 1985 m. (40-ties ir 35-erių metų amžiaus). Asmenys gydomi Kauno klinikinėje ligoninėje.

„Jie viešėjo Šiaurės Italijoje vasario 29-kovo 6 dienomis, ten slidinėjo, į Lietuvą jie grįžo automobiliu, patys užsiregistravo, užpildė Nacionalinio visuomenės sveikatos formą, gavę informaciją“, – trečiadienį Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje apie koronavirusu užsikrėtusius lietuvius pasakojo A. Veryga.

Anot ministro, vyras ir žmona, pajutę, kad karščiuoja, elgėsi pagal rekomendacijos – išsikvietė greitąją medicinos pagalbą, buvo nugabenti į ligoninę, buvo atlikti tyrimai ir tada buvo patvirtintas užsikrėtimas virusu.

Nauji koronaviruso atvejai: užsikrėtė kauniečių pora, grįžusi iš Šiaurės Italijos

Kauno klinikinės ligoninės direktorius Albinas Naudžiūnas informavo, kad koronavirusu užsikrėtusi pora yra izoliuota bokse.

„Kovo 9 dieną jiems pradėjo skaudėti gerklę, o kovo 10 dieną pakilo temperatūra. Tiesa, nelabai aukšta, bet įvertinę savo riziką, jie kvietė greitąją pagalbą. Atvežti į Kauno klinikinę ligoninę, izoliuoti bokse. Kadangi tai yra pora, tai, kad jiems patogiau būtų viename bokse jie ir gyvena. Temperatūra – 37,5. Jų klinikinė būklė gera, kraujo tyrimas yra normalus“, – pasakojo A. Naudžiūnas.

Jo teigimu, šiuo metu Kauno klinikinėje ligoninėje dėl galimo koronaviruso yra stebimi aštuoni žmonės: šeši suaugusieji ir du vaikai.

Pasak A. Verygos, po to, kai kauniečiams diagnozuotas susirgimas koronavirusu, nustatyti du asmenys, turėję artimą kontaktą su minėtais žmonėmis. Anot jo, specialistai nustatė, kad minimi kontaktai yra izoliuoti namuose, mat tą leido padaryti higieninės sąlygos.

A. Verygos teigimu, patys koronavirusu užsikrėtę asmenys jaučiasi gerai.

„Pačių pacientų sveikatos būklė yra patenkinama, tie simptomai nėra kažkokie labai sunkūs, sudėtingi, jiems sudėtingo gydymo nereikia. Tai yra stebėjimas, izoliavimas“, – kalbėjo A. Veryga.

Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijos centro vadovas patikslino, kad iš Šiaurės Italijos vyras ir žmona grįžo dviese, į medikus dėl tuomet dar galimo užsikrėtimo koronavirusu jie kreipėsi kovo 7 d. A. Veryga patikino, kad šeima vaikų neturi, o jų kontaktiniai asmenys, kurie izoliuoti namuose, yra artimi giminaičiai.

Paklaustas, ar šeimas laikėsi rekomendacijų nesilankyti viešuose renginiuose, A. Veryga pažymėjo, kad informacija dar yra tikslinama, mat režimas galėjo būti pažeistas.

„Dalis informacijos dar bus surinkta. Yra tam tikrų duomenų apie galimus režimo pažeidimus, bet apie juos išsiaiškins detaliau, nes vyksta tie kontaktų aiškinimaisi“, – sakė sveikatos apsaugos ministras.

Svarstys, ar imtis radikalesnių sprendimų

A. Veryga priminė, kad Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijos centras nusprendė išplėsti tiriamųjų dėl koronaviruso grupę Lietuvoje. Anot jo, šiuo metu tyrimai bus atliekami ne tik asmenims, kurie sugrįžo iš viruso židiniais paskelbtų šalių, kurie turėjo kontaktą su galimai sergančiais žmonėmis, bet ir susirgusiems plaučių uždegimu.

„Išplėtėme į tai, kad tyrimai bus atliekami ir tiems asmenims, kuriems yra sunkios, neaiškios kilmės pneumonijos“, – tvirtino sveikatos apsaugos ministras.

Jis tikino, kad Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijos centras ir toliau rekomenduoja žmonėms vengti viešų masinių renginių, ypač tiems, kurie yra rizikos susirgti koronavirusu grupėje.

„Dar kartą paraginimas, paskatinimas, pirmiausia, tiems, kurie yra vyresnio amžiaus, kurie yra rizikos grupė: tikrai pagalvokite, ar jums būtina eiti kur nors iš namų ypatingai ten, kur yra susibūrimai, kas tai bebūtų – mišios, teatras, spektaklis“, – kalbėjo A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministras dar kartą paragino asmenis, sugrįžusius iš koronaviruso židiniais tapusių valstybių, nepamiršti save izoliuotis. A. Veryga neslėpė gaunantis informacijos, kad kai kurie žmonės nusispjauna į tokias rekomendacijas.

„Mes nežinome, kiek yra tokių, kurie elgiasi neatsakingai. Aš esu gavęs žinučių, kuriose žmones bravūriškai pasakoja, kad „prasitęsėme atostogas, pasiėmėme nedarbingumą ir dabar vaikštome į teatrą, vaikštome kažkur kitur“. Žmonės nesupranta, ką jie daro, nesuvokia, kokią riziką kelia artimiesiems, visuomenei. Tokiems žmonėms reikia likti namuose“, – tikino Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijos centro vadovas.

Jis teigė, kad šio centro atstovai ketvirtadienį rinksis į posėdį ir tarsis, kokių prevencinių veiksmų imtis toliau.

„Paskelbsime, ar bus apsispręsta išplėsti rekomendacijas, ar jas galbūt padaryti privalomas“, – tikino A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministras priminė, kad išplėtus galimai pavojingų dėl koronaviruso šalių skaičių (pridėjus Prancūziją, Vokietiją, Ispaniją), nedarbingumo pažymėjimai asmenims, kuriems nepasireiškia koronaviruso simptomai, ne bus dalijami.

„Nedarbingumo pažymėjimai žmonėms, kurie neturi simptomų, nebus išdavinėjami, nes, supraskite, tai būtų labai didelis skaičius žmonių. Bet tai nereiškia, kad tiems žmonėms nereikia save izoliuoti“, – pažymėjo A. Veryga ir pridūrė, kad žmonės, grįžę iš koronaviruso židinių vietų turi stengtis vengti kontakto su kitais asmenimis, tartis su darbdaviu dėl darbo nuotoliniu būdu.

Rizikingomis šalimis laikomos Kinija, Honkongas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras, Vokietija, Prancūzija, Ispanija ir visa Italija, t. y. ne tik 4 regionai, kaip iki šiol.

Portalas LRT.lt primena, kad pirmasis koronaviruso atvejis Lietuvoje buvo užfiksuotas vasario 28-ąją, jis nustatytas 39-erių šiaulietei. Iš Italijos grįžusi moteris ėmėsi būtinų saugumo priemonių, liga jos artimiesiems nustatyta nebuvo. Pranešta, kad pacientė nuo pat viruso nustatymo jaučiasi gerai, jai net nebuvo pakilusi temperatūra. Visgi pakartotinių tyrimų metu buvo nustatyta, kad virusas moters organizmo dar nepaliko.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi